Zabawy głosem i tworzenie e-książeczek

Narzędzia
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Nowoczesne technologie informacyjno-komunikacyjne doskonale nadają się do ćwiczenia podstawowych kompetencji, takich jak czytanie, mówienie, pisanie, opowiadanie historii. Świetnie też stymulują kreatywność uczniów (nauczycieli przy okazji też). Dlatego warto korzystać z bezpłatnych i dostępnych w sieci lub na urządzeniach mobilnych aplikacji do nagrywania i odtwarzania dźwięku czy tworzenia barwnych historyjek.(C) Edunews.pl - Inspiracje Wczesnoszkolne 2015

Jedną z metod, która sprawdza się w pracy z dziećmi jest storytelling, czyli opowiadanie historii. Oglądanie i słuchanie opowieści aktywuje części mózgu, dzięki którym odbiorca łączy historyjkę z własnymi pomysłami i doświadczeniami i to wywołuje emocje, które są potrzebne, aby lepiej się uczyć. Poprzez opowieści możemy przedstawić problemy bliskie dziecko oraz możliwe ich rozwiązania. Kształtują one też świadomość emocjonalną dzieci.

Ale metoda ta jest wykorzystywana także na wyższych poziomach kształcenia oraz w edukacji dorosłych. Uczenie się poprzez opowiadanie historii to tworzenie narracji, w której umiejscawiane są różne wydarzenia i dane, a to pozwala uczącym się w każdym wieku w lepszy sposób ocenić posiadane informacje i przyswoić wiedzę.

O popularności storytellingu i narzędzi do pracy z głosem opowiadała podczas konferencji Inspiracje Wczesnoszkolne 2015 Małgorzata Rabenda ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubsku, członkini społeczności Superbelfrzy RP. Zachęcamy do korzystania z prezentowanych narzędzi w pracy z dziećmi :-)

***

Organizatorami Inspiracji Wczesnoszkolnych 2015 są: portal o nowoczesnej edukacji Edunews.plFundacja Rozwoju Społeczeństwa Wiedzy THINK! oraz firma Think Global. Partnerem merytorycznym konferencji jest grupa Superbelfrzy RP.

Partnerem strategicznym konferencji jest projekt Mistrzowie Kodowania firmy Samsung Electronics Polska. Partnerami instytucjonalnymi są Fundacja Rozwoju Systemu EdukacjiOśrodek Rozwoju EdukacjiWarszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń.

Partnerami biznesowymi są firma Learnetic SA oraz strefa nowoczesnej edukacji Edustore.eu.

Partnerzy medialni: TOK FM oraz Głos Nauczycielski.

(Notka o autorze: Marcin Polak jest twórcą i redaktorem naczelnym Edunews.pl, zajmuje się edukacją i komunikacją społeczną, realizując projekty społeczne i komercyjne o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Jest również członkiem grupy Superbelfrzy RP).

Obejrzyj inne wystąpienia z INSPIRACJI WCZESNOSZKOLNYCH:

Jesteśmy na facebooku

fb
Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie