Na tle rozwiązań wykorzystywanych w systemach edukacji w Wielkiej Brytanii czy krajach Skandynawskich, Polska edukacja wygląda raczej blado. Anglicy poradzili sobie z nadmiarem teorii w programach nauczania już ponad 10 lat temu i dzisiaj są pionierami w wykorzystaniu najnowszych technologii w nauczaniu. Skandynawowie osiągają najlepsze wyniki w międzynarodowych testach PISA. Dlaczego tak rzadko korzystamy z doświadczeń innych krajów? Czyżby Polacy potrafili się uczyć tylko na własnych błędach?
 

Po trzech miesiącach obecności w sieci, oficjalnie wystartował EDUNEWS.PL – portal o nowoczesnej edukacji (www.edunews.pl), którego celem jest promocja nowoczesnych metod nauczania i uczenia się oraz wspieranie przemian w polskim systemie edukacji na miarę wyzwań XXI wieku. Zwraca on uwagę na konieczność edukacji przez całe życie, jako kluczowego czynnika decydującego zarówno o osobistym rozwoju i sukcesie życiowym, jak i stabilnego rozwoju społeczeństwa i gospodarki opartej na wiedzy. Nieprzypadkowo inaugurację zaplanowano na 17 maja, czyli w Światowy Dzień Społeczeństwa Informacyjnego.
 

Portal WWW.EDUNEWS.PL działa nieco ponad dwa miesiące, a już stał się źródłem cennej wiedzy na temat trendów we współczesnej edukacji, innowacyjnych metod nauczania i uczenia się, doświadczeń zagranicznych z wykorzystaniem technologii komunikacyjnych w edukacji, czy projektów edukacji społecznej i edutainment zwracających uwagę społeczeństwa na ważne zjawiska i problemy społeczne. Dziś właśnie ukazało się w portalu dwusetne opracowanie, co umiejscawia portal w gronie najszybciej rozwijających się mediów edukacyjnych w Polsce.

Warszawa. Portal o nowoczesnej edukacji EDUNEWS.PL jest już widoczny w sieci. Oficjalna inauguracja serwisu planowana jest na maj, ale użytkownicy już znajdą w nim informacje o najnowszych trendach w światowej edukacji,  wykorzystaniu nowych technologii, nowych stylach nauczania, najnowszych programach i grach Edutainment, a także ciekawych przedsięwzięciach edukacji społecznej.  Wszyscy, którzy  poszukują pomysłu na ciekawy projekt edukacyjny, interesują się doświadczeniami edukacyjnymi innych krajów, szukają wyników badań, czy po prostu są ciekawi świata i chcą się rozwijać, powinni zajrzeć na www.edunews.pl

 

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

Ppp napisał/a komentarz do Jak książeczki uczą rozmawiać?
Mama opowiadała mi, że zacząłem mówić bardzo późno, ale jak już zacząłem - od razu pełnymi zdaniami,...
Przerażająca wizja. Z jednej strony trzeba gonić za technologią która rozwija świat, z drugiej stron...
Stanisław Czachorowski napisał/a komentarz do Wykład w czasach postpiśmienności, czyli szukanie drogi we mgle
Tak, najważniejszy jest tok rozumowania, opowieść o wiedzy i dochodzeniu do wniosków, odkryć. To się...
Wykładam matematykę i staram się postępować na przekór pewnego określenia czym jest wykład: to trans...
Stanisław Czachorowski napisał/a komentarz do Wykłady w stylu programów popularnonaukowych?
Zawsze najważniejszym jest mieć coś do powiedzenia. Interesującego, ważnego, wartościowego. Dobrze j...
Jak widzę, odniósł się Pan do mojego komentarza, więc odpowiem.Programy B. Wołoszańskiego były różne...
Pani Anno, to co zamierzam napisać dotyczy zarówno psychologów szkolnych jak i pedagogów. I jedni i...
Drodzy Państwo, czy głupotę można nazywać po imieniu? Czy głupota ministra jest głupotą szkodliwą? C...

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie