Poznają ekonomię już w podstawówce

Narzędzia
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times
projekty edukacyjneZnajomość najważniejszych praw ekonomii na pewno nikomu jeszcze nie zaszkodziła. Uczniom szkół podstawowych też nie. Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy działający w Katowicach, Warszawie, Białymstoku i Bełchatowie zakończył semestr zimowy zajęć. W sumie ponad 360 uczniów klas 5. i 6. podstawówki ukończyło z pozytywnym wynikiem cykl spotkań.
 
Test wiedzy ekonomicznej przeprowadzony na ostatnich zajęciach w semestrze, wyłonił Najlepszych Studentów EUD. Otrzymali oni wartościowe nagrody rzeczowe ufundowane przez Partnera Strategicznego  EUD – Narodowy Bank Polski.

Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy jest programem edukacyjnym mającym na celu popularyzację przedsiębiorczości i edukacji ekonomicznej wśród najmłodszych. Oferta edukacyjna EUD skierowana jest do uczniów klas piątych i szóstych szkół podstawowych. 

projekty edukacyjneKażdy semestr EUD to cykl 6 spotkań poświęconych ważnym zagadnieniom ekonomicznym. Problematyka zajęć koncentruje się wokół zagadnień z zakresu zarządzania, ekonomii, marketingu, historii gospodarczej, psychologii i etyki biznesu. Gdy mali żacy edukują się w zakresie zarządzania i ekonomii, ich rodzice uczestniczą w spotkaniach poświęconych wychowaniu i edukacji swoich podopiecznych. Na spotkaniach z rodzicami omawiane są kwestie dotyczące dysponowania pieniędzmi przez dzieci, wspierania rozwoju emocjonalnego i kształtowania postaw asertywnych oraz właściwej komunikacji w rodzinie.  

Ostatni tydzień zajęć na EUD był bardzo emocjonujący. W każdym z czterech ośrodków EUD przeprowadzony został test wiedzy ekonomicznej, którego celem było wyłonienie najlepszego studenta. W Katowicach najlepszym studentem został Damian Dzieciniec, w Warszawie najlepszy okazał się Mateusz Zaremba, w Białymstoku – Franciszek Budrowski, zaś w Bełchatowie – Marta Kowalczyk. Każdy z laureatów otrzymał w nagrodę markowego netbooka ufundowanego przez Partnera Strategicznego EUD – Narodowy Bank Polski. Uczestnicy zajęć obecni na co najmniej 4 z 6 spotkań otrzymali zaliczenie semestru zajęć i dyplomy ukończenia EUD. 
 
projekty edukacyjne 
 
Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy prowadzi Fundacja Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych wraz ze Szkołą Główną Handlową, Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach, Uniwersytetem w Białymstoku oraz Urzędem Miasta Bełchatowa. Przedsięwzięcie ma charakter niekomercyjny i funkcjonuje dzięki wsparciu Narodowego Banku Polskiego. Inicjatywie patronuje Minister Edukacji Narodowej. 

Więcej o Ekonomicznym Uniwersytecie Dziecięcym na: www.uniwersytet-dzieciecy.pl  

(Źródło: FPiAKE)
 
 
Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie