SGH wspólnie z NBP inwestują w rozwój kwalifikacji nauczycieli przedsiębiorczości

fot. SGH

Narzędzia
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, wspólnie z Narodowym Bankiem Polskim, przygotowała specjalną propozycję dla przyszłych i obecnych nauczycieli przedsiębiorczości. Są to trzysemestralne studia podyplomowe „Przedsiębiorczość dla nauczycieli”.

Główny cel ich realizacji to przygotowanie pedagogów do nauczania przedmiotu podstawy przedsiębiorczości. Absolwenci studiów podyplomowych będą wyposażeni w kwalifikacje niezbędne do pracy nauczyciela „Podstaw przedsiębiorczości” w szkołach ponadgimnazjalnych.

Propozycja kierowana jest do:

  • aktywnych zawodowo nauczycieli szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którzy chcą rozpocząć nauczanie przedmiotu podstawy przedsiębiorczości,
  • aktywnych zawodowo nauczycieli, którzy prowadzą zajęcia z przedmiotu podstawy przedsiębiorczości i chcą poszerzyć swoją wiedzę na temat przedsiębiorczości w wymiarze gospodarczym, społecznym i indywidualnym oraz są zainteresowani ekonomią, zarządzaniem oraz znaczeniem transformacji gospodarczej Polski, która nastąpiła po 1989 r.,
  • biernych zawodowo osób z uprawnieniami nauczyciela, którzy chcą powrócić lub rozpocząć pracę w szkołach ponadgimnazjalnych w charakterze nauczyciela i uczyć podstaw przedsiębiorczości jako drugiego przedmiotu.

Łącznie program obejmuje 360 godzin zajęć, w trakcie których słuchacze poszerzą swoją wiedzę z zakresu ekonomii, finansów i zarządzania, a także poznają nowoczesne metody i techniki edukacyjne przydatne w nauczaniu przedsiębiorczości. Będą mieli również okazję zweryfikować nabytą wiedzę w trakcie praktyk zawodowych.

Program studiów podyplomowych „Przedsiębiorczość dla nauczycieli” jest zgodny z Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 17.01.2012 r. dotyczącym standardów kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela.

Zajęcia będą realizowane w trakcie sobotnio-niedzielnych zjazdów na terenie Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie przez trzy semestry, a dzięki wsparciu inicjatywy przez Narodowy Bank Polski czesne za trzysemestralne studia wynosi tylko 500 zł.

Formularz rekrutacyjny na semestr letni 2015/2016 oraz szczegółowe informacje na temat studiów podyplomowych „Przedsiębiorczość dla nauczycieli” dostępne są na stronie: 
http://oferta.sgh.waw.pl/pl/studiapodyplomowe/przedsiebiorczosc-dla-nauczycieli/Strony/default.aspx 

 

 

 

 

 

 

(Źródło: Szkoła Główna Handlowa)

 

Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie