Aktywna tablica i Didakta.pl – idealna harmonia sprzętu i oprogramowania

fot. Didakta.pl

Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Kilka lat temu na naszych stronach internetowych informowaliśmy o otwarciu edukacyjnego portalu Didakta.pl. W czasie tych kilku lat swojej działalności zyskał on sympatię wielu szkół, nauczycieli i uczniów, rozszerzył także liczbę oferowanych interaktywnych programów edukacyjnych z początkowych 16 do 33. Od tego roku ma też zupełnie nową szatę graficzną. Do tych najbardziej lubianych i najczęściej wykorzystywanych programów należą te, które oferują ćwiczenia z języka polskiego, matematyki, języka angielskiego i geografii.

Wraz z wprowadzeniem projektu "Aktywna tablica" bardziej zauważana jest kolejna zaleta tego portalu, a mianowicie fakt, iż wszystkie programy bez jakichkolwiek problemów działają na wszystkich typach tablic interaktywnych i monitorów, które są dziś powszechnie dostępne na polskim rynku. Nauka przy pomocy tablicy interaktywnej należy do najczęstszych form korzystania z programów Didakta.pl w polskich szkołach. Wiele szkół, które dostaną sprzęt w ramach akcji "Aktywna tablica", otrzyma od swojego dostawcy darmowy trzymiesięczny dostęp do wszystkich programów edukacyjnych na Didakta.pl. Szkoły, które nie otrzymają takiej oferty oraz te, które nie uczestniczą jeszcze w projekcie "Aktywna tablica", w roku 2017, mają możliwość wypróbowania już teraz wszystkich programów z oferty Didakta.pl, bezpłatnie przez okres 14 dni.

Obecni użytkownicy portalu, zaliczający się do grona pedagogicznego, wymieniają wśród jego zalet bogatą ofertę programów, dostosowanie treści do podstawy programowej, dużą liczbę przykładów, przyjazny interface i łatwość w obsłudze, ciekawe gry oraz różnorodność zadań pobudzających aktywność uczniów, ponadto możliwość regulowania liczby zadań oraz stopnia ich trudności, możliwość drukowania zarówno wersji dla nauczyciela, jak i dla ucznia, wysoką jakość, itp.

Co mówią dzieci o tych programach? Doceniają harmonijne połączenie zabawy z nauką (edutainment), wielość animacji, zabawne dźwięki, taką formę ćwiczenia i sprawdzania, która motywuje ich do zdobywania różnych nagród za swoje osiągnięcia (gamification).

W najbliższych miesiącach zakres oferowanych materiałów znów zostanie poszerzony – pojawią się programy dotyczące nauki i ćwiczeń z zakresu ruchu drogowego, ułamków, odmiany wyrazów, oraz geometrii dla najmłodszych. Podobnie jak w przeszłości, tak i teraz, w tworzenie wszystkich nowych programów zaangażowanych jest wielu najlepszych polskich nauczycieli. Następnie w procesie testowania uczestniczą nauczyciele i dzieci z ponad dwudziestu szkół.

 

Jeżeli Państwo jeszcze nie słyszeli o portalu Didakta.pl, zachęcamy do zapoznania się z jego treścią, najlepiej od razu online - tutaj.

 

 

(Źródło: materiał przygotowany przez Didakta.pl)

 

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

Ppp napisał/a komentarz do Jak książeczki uczą rozmawiać?
Mama opowiadała mi, że zacząłem mówić bardzo późno, ale jak już zacząłem - od razu pełnymi zdaniami,...
Przerażająca wizja. Z jednej strony trzeba gonić za technologią która rozwija świat, z drugiej stron...
Stanisław Czachorowski napisał/a komentarz do Wykład w czasach postpiśmienności, czyli szukanie drogi we mgle
Tak, najważniejszy jest tok rozumowania, opowieść o wiedzy i dochodzeniu do wniosków, odkryć. To się...
Wykładam matematykę i staram się postępować na przekór pewnego określenia czym jest wykład: to trans...
Stanisław Czachorowski napisał/a komentarz do Wykłady w stylu programów popularnonaukowych?
Zawsze najważniejszym jest mieć coś do powiedzenia. Interesującego, ważnego, wartościowego. Dobrze j...
Jak widzę, odniósł się Pan do mojego komentarza, więc odpowiem.Programy B. Wołoszańskiego były różne...
Pani Anno, to co zamierzam napisać dotyczy zarówno psychologów szkolnych jak i pedagogów. I jedni i...
Drodzy Państwo, czy głupotę można nazywać po imieniu? Czy głupota ministra jest głupotą szkodliwą? C...

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie