Uratują Ziemię przed lawiną śmieci

fot. Odpakowani.pl

Narzędzia
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

„Odpakowani” to ogólnopolski projekt edukacji ekologicznej dla uczniów klas I−VI oraz ich nauczycieli i opiekunów. Organizator przedsięwzięcia, Agencja Wydawnicza AGA PRESS, od września do końca roku szkolnego poprzez szereg aktywności w internecie oraz prasie będzie uczyć i radzić, co robić, aby ustrzec Ziemię i ludzi przed lawiną śmieci. Akcja realizowana jest ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny i dobrowolny. Aby zgłosić swoją szkołę lub klasę, wystarczy odwiedzić stronę Odpakowani.pl, wypełnić formularz i gotowe. Pozostali mogą również korzystać z bezpłatnych materiałów publikowanych na portalu lub w czasopismach Kumpel i Victor Junior. Zgłoszenie szkoły lub klasy wiąże się jednak ze znacznie większymi przywilejami. Jedną z korzyści jest możliwość otrzymania darmowych, bogato ilustrowanych materiałów edukacyjnych. To solidna porcja ekologicznej wiedzy, inspiracji i zabawy. 50 szkół, które zarejestrują się jako pierwsze, będzie miało szansę powalczyć o cenne nagrody, m.in. tablety, aparaty fotograficzne, książki i gry planszowe. Pierwszy konkurs, fotograficzny, pt. „Moja EKOokolica” rusza już 23 września.

Przez cały rok ukazywać się będą także EKOkomiksy, EKObroszury oraz EKOkuriery, z wiadomościami i ciekawostkami na temat świata odpadów i recyklingu, który kryje w sobie wiele tajemnic. Nie zabraknie również praktycznych porad i sposobów na to, jak redukować ilość śmieci wokół nas. W broszurach "Zrób to sam" znajdzie się wiele wskazówek jak dobrze segregować odpady oraz jak ponownie wykorzystać coś, co zbyt pochopnie wyrzucamy do kosza.

Na wszystkich chętnych i pasjonatów ekologii czeka także solidna porcja zabaw i łamigłówek. Z myślą o zapalonych graczach oraz kolekcjonerach powstały, m.in. internetowa gra Śmieciożercy oraz Karty do gry, które utrwalają wiedzę na temat prawidłowego segregowania śmieci poprzez zabawę nawet podczas lekcji. To nie wszystko.

Pomysłodawcy starają się atrakcyjnie dawkować obszerny temat, ale również motywować do aktywnego działania aby zmienić negatywne postawy i walczyć z obojętnością wobec problemu, który dotyczy każdego z nas. „Odpakowani” to przedsięwzięcie, które warto zauważyć na edukacyjnej mapie działań wspierających oficjalne programy szkolne i wziąć w nim udział. Zgłoszenia i więcej szczegółów na: Odpakowani.pl.

Podstawowe dane na temat projektu:

Data wydarzenia: 1 września 2015 – 30 czerwca 2016 , konkursy: 23 września 2015 r. oraz marzec 2016 r.

Dane organizatora: Agencja Wydawnicza AGA PRESS Sp. z o.o.; NIP: 542-02-12-438; 03–812 Warszawa, ul. Kamionkowska 45

Źródła finansowania wydarzenia: Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz środki własne.

Patronat honorowy: Minister Edukacji Narodowej i Ministerstwo Środowiska

Partnerzy: Fundacja Ekologiczna ARKA, Fundacja Nasza Ziemia, Instytut Badawczy Leśnictwa, E(x)plory

Patronat medialny: TVP ABC, TVP Olsztyn, TVP Łódź, TVP Kielce; portale: miastodzieci.pl, czasdzieci.pl, juniormedia, stronadladzieci.pl, ekologia.pl, Interklasa.pl oraz Polska Press Grupa

fot. AGA-Press sp. z o.o.

Niniejszy program został dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada wyłącznie Agencja Wydawnicza AGA PRESS Sp. z o.o.

Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie