Szkolenia z tematyki związanej z Holokaustem

Narzędzia
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Ambasada USA zaprasza nauczycieli i edukatorów do ubiegania się o uczestnictwo w szkoleniu w USA poświęconym edukacji nt. Holokaustu. Terminy szkoleń nie są jeszcze potwierdzone, ale zwykle trwają 5 dni i odbywają pod koniec czerwca, w połowie lipca, na początku lub w połowie sierpnia.photo: sxc.hu

Organizatorami są The Jewish Foundation for the Righteous w Nowym Jorku, The Illinois Holocaust Museum Education Center w Skokie oraz The Museum of Jewish Heritage w Nowym Jorku. Koordynatorem szkoleń jest Association of Holocaust Organizations we współpracy z amerykańskim Departamentem Stanu. Ambasada i organizatorzy pokrywają koszty uczestnictwa w programie (przelot, zakwaterowanie, wyżywienie). Seminarium jest okazją dla nauczycieli do zapoznania sie z metodami nauczania o Holokauście oraz wymiany doświadczeń z nauczycielami ze Stanów Zjednoczonych, a często także z innych krajów. Jest też okazją do wzbogacenia wiedzy dotyczącej kultury judaistycznej, historii i przeciwdziałaniu anysemityzmowi.

Uczestnikami szkolenia mogą być nauczyciele szkół licealnych i gimnazjalnych oraz edukatorzy muzeów i miejsc pamięci, którzy podczas lekcji, spotkań oraz dodatkowych zajęć poruszają tematy związane z Holokaustem. Wymagana jest płynna znajomość języka angielskiego.
Osoby zainteresowane prosimy o wypełnienie kwestionariusza (w załączeniu) w j.angielskim i polskim oraz dołączenie życiorysu w obu językach. Odpowiedzi prosimy ograniczyć do 3-4 stron A4 (plus życiorys). Listy rekomendacyjne są mile widziane. Prosimy o przesyłanie aplikacji wyłącznie emailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w terminie do 21 stycznia 2013 r.

W oparciu o nadesłane kwestionariusze komisja rekrutacyjna w ambasadzie dokona wyboru kandydatów i zaprosi ich na indywidualne spotkania w ambasadzie w Warszawie lub konsulacie amerykańskim w Krakowie w terminie 14-28.02.2013r.

Zgłoszenie (pol.) do pobrania (.doc)

Zgłoszenie (ang.) do pobrania (.doc)

Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie