Z radością do szkoły!

(C) Edunews.pl

Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

To jest ten dzień! Wszyscy nauczyciele nań czekali, już od początku lipca... Już w sierpniu większość nauczycieli nie mogła doczekać się rozpoczęcia Nowego Roku Szkolnego. Błądzili po sieci po edukacyjnych stronach, marnowali wakacyjny czas na rozmowy o szkole z koleżankami i kolegami, tworzyli pomoce dydaktyczne, pisali jakieś scenariusze, wypatrywali dzieci podczas spacerów, bo bez szkoły jakoś im tak pusto było… Ale już jest! Rozpoczynamy nowy etap szkolnych zmagań, w których na każdym kroku, na każdym etapie kształcenia, oczekuje nas nowa wielka niewiadoma, czyli tzw. dobra zmiana…

Aby dobrze rozpocząć rok szkolny, postanowiliśmy dziś zaproponować nauczycielom coś lekkiego i dowcipnego. W końcu głupio byłoby już na początku roku szkolnego stracić humor. Na to zawsze będzie jeszcze czas! A że drodzy Państwo czasem nie rozumiecie głębi proponowanych przez MEN zmian i czasem uważacie, że są one nie dość odpowiednie… no nie ma się co dziwić. Ich zamysł powstał bowiem bardzo bardzo daleko i tylko nieliczni nauczyciele zdołali odkryć prawdę, odkryć skąd wzięły się te wszystkie dobre zmiany, którymi w szczodrości swojej chce obdarzyć nauczycieli, uczniów i rodziców Pani Minister Edukacji Narodowej. Ale o tym za chwilę (w filmie)…

Jedno jest pewne – rozpoczynamy dziś rok szkolny, w którym nie będzie brakować zaskoczeń, i pozytywnych i negatywnych. Trochę mnie wprawdzie przeraża, że w oficjalnym liście do dyrektorów, nauczycieli i pracowników oświaty Minister Zalewska używa wyrażenia historycznie jednoznacznie negatywnie nacechowanego (ostateczne rozwiązanie, niem. Endlösung), bo w kontekście edukacyjnym może się ono faktycznie skojarzyć z bliskim końcem polskiej edukacji… No ale to już licentia poetica Pani Minister, która w końcu bierze odpowiedzialność za swoje słowa.

Ponieważ jednak nie do końca wiadomo, dokąd zmierzamy, aby zatem wprowadzić się 1 września w klimat i atmosferę tej „podróży”, przyjmijmy, że nasza polska szkoła jest jak satelita, oczekujący właśnie na wystrzelenie w kosmos… Jak wszystko pójdzie dobrze, będzie sobie latać nad Ziemią i służyć ludzkości, a jak źle… no cóż, to się zrypie – w końcu zapowiedziano „ostateczne rozwiązanie”…

Ktoś to wszystko jednak wymyślił... Kim jest? Popatrzmy na "nowe" oczami (nie)zwykłego nauczyciela, który podczas INSPIR@CJI 2016 postanowił uchylić rąbka tajemnicy uczestnikom konferencji:

Wszystkiego dobrego na początek Nowego Roku Szkolnego!

 

(Notka o autorze: Marcin Polak jest twórcą i redaktorem naczelnym Edunews.pl, zajmuje się edukacją i komunikacją społeczną, realizując projekty społeczne i komercyjne o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Jest również członkiem grupy Superbelfrzy RP).

 

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

A potem oburzenie harnasiów i halyn jak ktoś stwierdza że Polacy to debile. Wiecie że za granicą nie...
Anna napisał/a komentarz do Nauczyciele jako problem społeczny
Pani Sylwia ma marne pojęcie o pracy nauczycieli w świetlicy szkolnej...Miałam okazję, przez krótki ...
Sylwia napisał/a komentarz do Nauczyciele jako problem społeczny
Proszę wyjaśnić, w jaki sposób nauczyciel wspomagający przygotowuje się do zajęć. Przecie on po pros...
Taaa, a premier, z wielkim hałasem, przed kamerami otwiera "największą w Europie fabrykę amunicji". ...
Gdyby jeszcze Ministerstwo Edukacji chciało inwestować w takie rozwiązania, które z pewnością przyda...
Justyna napisał/a komentarz do Nauczyciele jako problem społeczny
... i co to za określenie "świetliczanka" :( To jest nauczyciel z takimi samymi kwalifikacjami jak P...
Justyna napisał/a komentarz do Nauczyciele jako problem społeczny
Całkowicie się z Panią nie zgadzam, że nauczyciel WSPÓŁORGANIZUJĄCY nie przygotowuje się do zajęć! Ł...
Eleonora napisał/a komentarz do Nauczyciele jako problem społeczny
Poniosły emocje tego dyrektora i nie ma prawa wygadywać takich bzdur: (cyt) "trwają w niekoniecznie ...

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie