Alfabet nauczyciela wczesnoszkolnego

(C) Edunews.pl

Narzędzia
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Co jest ważnego w pracy nauczyciela wczesnoszkolnego? Co go inspiruje? Na co zwraca uwagę w pracy ze swoimi podopiecznymi? Spróbujmy dziś spojrzeć na szkołę poprzez pewne zjawiska, cechy i działania układające się od A do Z.

Charakter edukacji wczesnoszkolnej daje szerokie możliwości nauczycielom poprowadzenia zajęć w dowolny, najbardziej autorski sposób. Jedni (niestety) poprzestają na podręczniku i zeszytach ćwiczeń oraz kserówkach, inni nauczyciele – poszukują, eksperymentują, oddają dzieciom możliwość współdecydowania o tym, czego będą się uczyć. Nie oszukujmy się, że się nic nie da zrobić bo to, czy tamto – każda szkoła daje olbrzymie możliwości tworzenia najwspanialszych programów zajęć. Trzeba tylko trochę chcieć.

Jak zatem uczyć najmłodszych uczniów? Z perspektywy bogatego doświadczenia zawodowego swoje przemyślenia na temat szkoły przedstawiła Barbara Ochmańska, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Wyszkowie, konsultant Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i członkini grupy Superbelfrzy RP. Poszukajmy w jej opowieści inspiracji do naszych klas:

***

Organizatorami zorganizowanej w dniach 11-12 lutego br. konferencji INSPIR@CJE WCZESNOSZKOLNE 2017 były: firma Think GlobalFundacja Rozwoju Społeczeństwa Wiedzy THINK! oraz Edunews.pl.

Partnerem merytorycznym była społeczność nauczycieli grupy Superbelfrzy RP i Superbelfrzy Mini.

Partnerami konferencji byli: Fundacja OrangeSqulaDrOmnibusEduSense oraz Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń.

Partnerem globalnym konferencji była Kulczyk Foundation.

Media partnerskie to Głos Nauczycielski i kwartalnik Wokół Szkoły.

 

(Notka o autorze: Marcin Polak jest twórcą i redaktorem naczelnym Edunews.pl, zajmuje się edukacją i komunikacją społeczną, realizując projekty społeczne i komercyjne o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Jest również członkiem grupy Superbelfrzy RP).

 

Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie