Co jest ważnego w pracy nauczyciela wczesnoszkolnego? Co go inspiruje? Na co zwraca uwagę w pracy ze swoimi podopiecznymi? Spróbujmy dziś spojrzeć na szkołę poprzez pewne zjawiska, cechy i działania układające się od A do Z.
Charakter edukacji wczesnoszkolnej daje szerokie możliwości nauczycielom poprowadzenia zajęć w dowolny, najbardziej autorski sposób. Jedni (niestety) poprzestają na podręczniku i zeszytach ćwiczeń oraz kserówkach, inni nauczyciele – poszukują, eksperymentują, oddają dzieciom możliwość współdecydowania o tym, czego będą się uczyć. Nie oszukujmy się, że się nic nie da zrobić bo to, czy tamto – każda szkoła daje olbrzymie możliwości tworzenia najwspanialszych programów zajęć. Trzeba tylko trochę chcieć.
Jak zatem uczyć najmłodszych uczniów? Z perspektywy bogatego doświadczenia zawodowego swoje przemyślenia na temat szkoły przedstawiła Barbara Ochmańska, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Wyszkowie, konsultant Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i członkini grupy Superbelfrzy RP. Poszukajmy w jej opowieści inspiracji do naszych klas:
***
Organizatorami zorganizowanej w dniach 11-12 lutego br. konferencji INSPIR@CJE WCZESNOSZKOLNE 2017 były: firma Think Global, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Wiedzy THINK! oraz Edunews.pl.
Partnerem merytorycznym była społeczność nauczycieli grupy Superbelfrzy RP i Superbelfrzy Mini.
Partnerami konferencji byli: Fundacja Orange, Squla, DrOmnibus, EduSense oraz Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń.
Partnerem globalnym konferencji była Kulczyk Foundation.
Media partnerskie to Głos Nauczycielski i kwartalnik Wokół Szkoły.
(Notka o autorze: Marcin Polak jest twórcą i redaktorem naczelnym Edunews.pl, zajmuje się edukacją i komunikacją społeczną, realizując projekty społeczne i komercyjne o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Jest również członkiem grupy Superbelfrzy RP).
Ostatnie komentarze
Przepraszam bardzo, ale tytuł i wstęp wprowadza w błąd.
Mindo jest rodzajem odpłatnej Inter...