@instanauczycielka – #edukacja na instagramie

fot. Instagram

Narzędzia
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Wielu nauczycieli posiada swojego bloga, stronę internetową, fanpage na Facebooku itp. A czy słyszeliście już o działalności edukacyjnej na Instagramie? Wydawałoby się, że Instagram jest zarezerwowany dla młodzieży i gwiazd preferujących zdjęcia typu „selfie”. Nic jednak mylnego! Na Instagramie można spotkać wiele ciekawych profili, również edukacyjnych.

@instanauczycielka to właśnie ja. Jestem geografem, przyrodnikiem. Prowadzę zajęcia geograficzne, przyrodnicze, eksperymenty oraz informatykę w klasach I-III szkoły podstawowej. Uwielbiam wykorzystywać nowe technologie w swojej pracy. Instagram pozwala mi na szybką edycję zdjęć i wprowadzanie swoich inspiracji i realizacji do sieci. Mogę dzielić się swoimi pomysłami z ludźmi których interesuje moja praca. Jest to ogromna motywacja do działania.

Instagram jest świetną alternatywą dla osób, które nie przepadają za rozpisywaniem się i tworzeniem długich postów. Tu wystarczy zdjęcie, krótki opis oraz oczywiście hasztagi, które pomagają w odnajdywaniu inspiracji czy osób.

Zachęcam do założenia/odwiedzenia Instagrama i poszukania czegoś dla siebie. Polecam przede wszystkim amerykańskie profile nauczycieli. Inspiracje wyszukujemy poprzez wpisywanie na przykład takich hasztagów jak: #instateacher, #teachersofinstagram, #iteach, #iteachtoo, #iteachscience, #iteach1grade itp.

Do zobaczenia na Instragramie :-)

 

Notka o autorce: Anna Wolska jest nauczycielką wczesnoszkolną w Prywatnej Szkole Podstawowej Happy Kids w Kościerzynie (woj. pomorskie). Na Instagramie ma swój profil pod adresem: www.instagram.com/instanauczycielka.

 

Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie