Dział@jmy dla klimatu!

fot. Fotolia.com

Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Przewrócona lodówka, obok pralka bez drzwiczek, a do kompletu telewizor z rozbitym ekranem. Czy znasz taki widok z altanki śmietnikowej? Sprzęty te nie znikają, chociaż zabierane są wszystkie inne gabaryty – wyrzucone kanapy, szafy i ramy okienne. O co w tym chodzi? Za tym pytaniem stoi wiele innych, a odpowiedzi są bardzo ciekawe…

To gorący temat, w końcu kręci się wokół kluczowych wyzwań naszej planety. A jej, jak wiemy, jest zdecydowanie ZBYT gorąco. Chodzi oczywiście o klimat i to, w jaki sposób człowiek na niego wpływa.

Dziś zapraszamy serdecznie do obejrzenia webinaru Marioli Fik zorganizowanego w ramach programu #SuperKoderzy. Trenerka pochyla się w nim nad tym, jak mądrze, świadomie działać dla klimatu i angażować w to nie tylko uczennice i uczniów, ale też swoją rodzinę i przyjaciół.

Trenerka przybliża kilka kluczowych pojęć i zadaje pytania – ile litu nosisz codziennie przy sobie? Czym jest ślad cyfrowy? O co chodzi z elektrośmieciami i jak z nimi postępować? Na niektóre z nich pewnie znamy odpowiedź lub przynajmniej coś kojarzymy. Niektóre jednak są bardzo nieoczywiste.

Przede wszystkim zaś Mariola przekazuje bazę przydatnych i sprawdzonych zasobów dostępnych w sieci – stron internetowych, poradników i narzędzi, które można z powodzeniem wykorzystać podczas zajęć szkolnych. Pośród nich znajdziesz na przykład:

Przy okazji trenerka poleca świetny materiał – komplet scenariuszy zajęć Dział@j dla klimatu przeznaczonych dla dzieci w wieku 8-12 lat. Scenariusze te powstały we współpracy z Kamilem Śliwowskim z Rady Programowej Fundacji Orange oraz Mariolą Fik jako konsultantką merytoryczną. To propozycje na angażujące lekcje, baza pomysłów i wskazówek co do tego, jak uwrażliwiać dzieci i młodzież na tematy związane z nawykami cyfrowymi i ekologią.

Obejrzyj webinar i dowiedz się więcej:

 

Notka o prowadzącej webinar: Mariola Fik jest edukatorką kompetencji cyfrowych. Miłośniczka edukacji w duchu STEAM. Z pasją majsterkuje z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. W pozornie zwyczajnych rzeczach widzi materiały do eksperymentowania. Bliska jest edukacja przez doświadczanie. Pracując z uczestnikami i uczestniczkami podczas swoich warsztatów, stawia na budowanie z nimi relacji, przyjazną atmosferę i partnerstwo. Wierzy w pomysły młodych ludzi, nawet te najbardziej szalone. Działaj! – to jej życiowa dewiza.

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

Przerażająca wizja. Z jednej strony trzeba gonić za technologią która rozwija świat, z drugiej stron...
Stanisław Czachorowski napisał/a komentarz do Wykład w czasach postpiśmienności, czyli szukanie drogi we mgle
Tak, najważniejszy jest tok rozumowania, opowieść o wiedzy i dochodzeniu do wniosków, odkryć. To się...
Wykładam matematykę i staram się postępować na przekór pewnego określenia czym jest wykład: to trans...
Stanisław Czachorowski napisał/a komentarz do Wykłady w stylu programów popularnonaukowych?
Zawsze najważniejszym jest mieć coś do powiedzenia. Interesującego, ważnego, wartościowego. Dobrze j...
Jak widzę, odniósł się Pan do mojego komentarza, więc odpowiem.Programy B. Wołoszańskiego były różne...
Pani Anno, to co zamierzam napisać dotyczy zarówno psychologów szkolnych jak i pedagogów. I jedni i...
Drodzy Państwo, czy głupotę można nazywać po imieniu? Czy głupota ministra jest głupotą szkodliwą? C...
Jak się zadaje pytanie całej klasie to nie odpowiadają nieśmiali. Te rady są ok tylko dla tych, któr...

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie