Pełna moc w Noc Bibliotek 2024

fot. Noc Bibliotek 2024

Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Dziesiąte, jubileuszowe wydanie ogólnopolskiej Nocy Bibliotek odbędzie się w piątek 11 października 2024 r. pod hasłem „Moc bibliotek”. Do udziału niech się czują zaproszone wszystkie biblioteki: szkolne, publiczne, pedagogiczne, wyższych uczelni, parafialne, klasztorne, muzealne, wojskowe, szpitalne, więzienne, społeczne, instytutów naukowych, rozmaitych instytucji i organizacji. Od najstarszych książnic po „szafy” z książkami. 

Noc Bibliotek to jedno z największych wydarzeń czytelniczych w Polsce – wielkie święto bibliotek i czytelników. W niekonwencjonalny sposób zachęcamy w nim do korzystania z zasobów bibliotek jako otwartych, najbliższych instytucji kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, miejsc wspólnych, łączących ludzi. Kierujemy tej wyjątkowej Nocy światło na biblioteki, pokazując wspierającą moc literatury i siłę lokalnej społeczności, by jak najwięcej ludzi uznało je za swoje miejsca.

W bibliotekach w całej Polsce czekają na czytelników specjalne wydarzenia – niecodzienne spotkania z literaturą, jej gwiazdami i integracja z sąsiadami.

W ramach programu online ciekawe wydarzenia odbywają się już w bibliotekach w całej Polsce. Były to m.in. ogólnopolski flirt literacki, rozgrzewki integracyjne z opasłymi tomami, mecze literackie wzmacniające kibiców, nocowania w bibliotece, ostre dyżury literackie, warsztaty detektywistyczne, wystawy zbiorów specjalnych i zwiedzanie magazynów, pokazy filmowe, silent disco i potańcówki, warsztaty międzypokoleniowe, maratony czytania i łasuchy literackie.

11 października o godz. 20.00 odbędzie się uroczysta inauguracja akcji w najważniejszej polskiej bibliotece ze skarbami naszej literatury, od niedawna po raz pierwszy w swoich dziejach otwartej dla publiczności – Pałacu Rzeczypospolitej na Placu Krasińskich. Udział w niej weźmie znamienite grono pisarzy, partnerów i patronów akcji na scenie oraz przedstawiciele bibliotek, które co roku biorą udział w akcji. Szczegóły wkrótce. Wydarzenie będzie transmitowane do bibliotek w całej Polsce.

Nocy Bibliotek towarzyszy akcja „Podziel się książkami” – zachęcająca czytelników do przynoszenia do bibliotek przeczytanych nowości wydawniczych i innych poszukiwanych książek.

Informacje o patronach wspierających medialnie akcję znajdą się na wszystkich materiałach promocyjnych, w tym na plakatach w bibliotekach oraz licznie odwiedzanej stronie nocbibliotek.pl

MAPA BIBLIOTEK z planami lokalnych wydarzeń: nocbibliotek.pl/mapa

INFORMACJE: nocbibliotek.pl, fb.com/nocbibliotek

 

(Źródło: Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej)

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

Przerażająca wizja. Z jednej strony trzeba gonić za technologią która rozwija świat, z drugiej stron...
Stanisław Czachorowski napisał/a komentarz do Wykład w czasach postpiśmienności, czyli szukanie drogi we mgle
Tak, najważniejszy jest tok rozumowania, opowieść o wiedzy i dochodzeniu do wniosków, odkryć. To się...
Wykładam matematykę i staram się postępować na przekór pewnego określenia czym jest wykład: to trans...
Stanisław Czachorowski napisał/a komentarz do Wykłady w stylu programów popularnonaukowych?
Zawsze najważniejszym jest mieć coś do powiedzenia. Interesującego, ważnego, wartościowego. Dobrze j...
Jak widzę, odniósł się Pan do mojego komentarza, więc odpowiem.Programy B. Wołoszańskiego były różne...
Pani Anno, to co zamierzam napisać dotyczy zarówno psychologów szkolnych jak i pedagogów. I jedni i...
Drodzy Państwo, czy głupotę można nazywać po imieniu? Czy głupota ministra jest głupotą szkodliwą? C...
Jak się zadaje pytanie całej klasie to nie odpowiadają nieśmiali. Te rady są ok tylko dla tych, któr...

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie