Wartości poprzez muzykę

fot. Fundacja Nie Zmarnuj Swojego Życia

Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Hip-hop to jeden z najpopularniejszych gatunków wśród młodzieży. Przekaz zawarty w muzyce może być dobrym sposobem docierania do młodzieży z pozytywnymi treściami, które wspierają ich w rozwoju na etapie dojrzewania. W taki sposób od kilku lat próbuje docierać do uczniów polskich szkół Fundacja Nie Zmarnuj Swojego Życia. Właśnie ukazał się kolejny klip i utwór pt. „Gniazdo”, który promuje wartość rodziny i świadomego ojcostwa.

Mający w tym tygodniu swoją premierę klip i utwór pt. "Gniazdo" powstał na potrzeby kampanii „Po pierwsze Rodzina!” organizowanej przez Pełnomocnika Rządu do spraw Polityki Demograficznej w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej. W ramach akcji #MojeGniazdo, na YouTube ukażą się trzy hip-hopowe teledyski i trzy filmy edukacyjne.

Projekt #MojeGniazdo trafia poprzez utwory do ludzi, którzy mają dopiero przed sobą wybory związane z małżeństwem i rodzicielstwem, a którzy niekiedy posiadają zaburzony obraz związku i rodziny. Kampania nawiązuje do zeszłorocznego projektu dofinansowanego w ramach konkursu "Po pierwsze Rodzina!" organizowanego przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej. Powstał wówczas teledysk "Nie pękam", który też warto przypomnieć:

Głównym autorem tekstu do utworu “Gniazdo” jest raper Bęsiu. Pod tym pseudonimem kryje się prezes Fundacji Nie Zmarnuj Swojego Życia, który od 10 lat tworzy hip-hopowe utwory profilaktyczne. Autorem podkładu muzycznego jest Jonatan Blank, znany pod pseudonimem 6l4nk. Łukasz Bęś i członek zarządu fundacji Jonatan Blank w ciągu ośmiu lat odwiedzili osobiście ponad 1030 szkół i placówek oświatowych w kraju i zagranicą. Prowadzący dotarli osobiście ze swoją muzyką i przekazem do 399 000 młodych ludzi oraz co najmniej 8500 nauczycieli i dyrektorów szkół. Swoje doświadczenie w pracy z młodzieżą i tworzeniem muzyki hip-hopowej zamienili w profesjonalną kampanię.

"Gniazdo" to pierwszy z trzech teledysków, które trafią młodych jeszcze w tym roku. Obok Bęsia, gościnnie w utworze pojawił się legendarny raper Peja. Zdjęcia do teledysku pt. “Gniazdo” były realizowane w październiku w Katowicach oraz Poznaniu. Autorami teledysku jest profesjonalna ekipa filmowa "9liter filmy".

Niedługo ukaże się także pierwszy z trzech filmów edukacyjnych zrealizowanych w ramach kampanii. Jego bohaterem będzie złoty medalista olimpijski z Tokyo - miotacz Wojciech Nowicki. Opowie w nim jak z sukcesami łączy życie rodzinne, wychowanie córek i wyczynowy sport.

Więcej o projekcie na stronie fundacji: www.niezmarnujswojegozycia.pl.

 

(Źródło: Fundacja Nie Zmarnuj Swojego Życia, opr. red.)

 

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

A potem oburzenie harnasiów i halyn jak ktoś stwierdza że Polacy to debile. Wiecie że za granicą nie...
Anna napisał/a komentarz do Nauczyciele jako problem społeczny
Pani Sylwia ma marne pojęcie o pracy nauczycieli w świetlicy szkolnej...Miałam okazję, przez krótki ...
Sylwia napisał/a komentarz do Nauczyciele jako problem społeczny
Proszę wyjaśnić, w jaki sposób nauczyciel wspomagający przygotowuje się do zajęć. Przecie on po pros...
Taaa, a premier, z wielkim hałasem, przed kamerami otwiera "największą w Europie fabrykę amunicji". ...
Gdyby jeszcze Ministerstwo Edukacji chciało inwestować w takie rozwiązania, które z pewnością przyda...
Justyna napisał/a komentarz do Nauczyciele jako problem społeczny
... i co to za określenie "świetliczanka" :( To jest nauczyciel z takimi samymi kwalifikacjami jak P...
Justyna napisał/a komentarz do Nauczyciele jako problem społeczny
Całkowicie się z Panią nie zgadzam, że nauczyciel WSPÓŁORGANIZUJĄCY nie przygotowuje się do zajęć! Ł...
Eleonora napisał/a komentarz do Nauczyciele jako problem społeczny
Poniosły emocje tego dyrektora i nie ma prawa wygadywać takich bzdur: (cyt) "trwają w niekoniecznie ...

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie