Rusza CyberMocn@ Szkoła

fot. Fotolia.com

Narzędzia
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Pandemia koronawirusa pokazała, jak wiele jest do zrobienia w zakresie nie tylko edukacji cyfrowej, ale przede wszystkim bezpieczeństwa w sieci oraz wykorzystania nowych technologii dla prowadzenia ciekawych i angażujących zajęć dla dzieci i młodzieży. Projekt CyberMocna Szkoła skierowany jest do nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej, wychowawców oraz nauczycieli języka angielskiego. Projekt realizowany jest przez Fundację Citi Handlowy im. L. Kronenberga. W projekcie udział wezmą eksperci z projektu edukacyjnego Bezpieczeństwo w Cyberprzestrzeni, funkcjonującego przy programie Bankowcy dla Edukacji, prowadzonym przez Związek Banków Polskich. Partnerem projektu jest szkoła języka angielskiego dla dzieci i młodzieży Early Stage.

Program profesjonalnych szkoleń został przygotowany w oparciu o pogłębione badania potrzeb nauczycieli w dobie COVID -19 i ma na celu wsparcie ich w codziennych obowiązkach. Jego zadaniem jest wyposażenie uczestników w narzędzia i rozwiązania technologiczne, usprawniające codzienną pracę z uczniem (również w trybie on-line). Dodatkowo program ma na celu dostarczenie wiedzy na temat bezpieczeństwa w sieci, jak poruszać się w świecie wirtualnym, by unikać róznego rodzaju zwiazanych z nim zagrożeń.

Jak mówi Dorota Szostek-Rustecka, Prezes Zarządu Fundacji Citi Handlowy: Od momentu zamknięcia szkół docierały do nas sygnały o wyzwaniu jakim dla rodziców, dzieci, ale także nauczycieli jest edukacja zdalna. Z dużym uznaniem przy tym przyglądaliśmy się nauczycielom języków obcych, którzy najszybciej adaptowali się do nowych warunków. Citi Handlowy z kolei ma ogromne doświadczenie w zakresie realizacji projektów edukacyjnych dot. cyberbezpieczeństwa w sieci. Postanowiliśmy więc wykorzystać te doświadczenia i stworzyliśmy projekt CyberMocna Szkoła – o tym jak bezpiecznie poruszać się w cyberprzestrzeni oraz jak wykorzystać jej potencjał dla rozwoju swojej szkoły i codziennego nauczania.

Tonia Bochińska, współwłaścicielka szkoły języka angielskiego Early Stage podkreśla, że edukacja zdalna to wyzwanie, przed którym stoi szkoła XXI wieku. Jak wspomina: Na samym początku pandemii, gdy zostały zamknięte szkoły, nie myśleliśmy, że uda się nam przenieść kilkadziesiąt tysięcy naszych uczniów do nauczania zdalnego. Musieliśmy w bardzo krótkim czasie wymyślić i stworzyć taką formułę, która odpowiadałaby zarówno rodzicom jak i samym uczniom. Udało się nam to. Obecnie szlifujemy nasz model nauczania, zarówno w systemie tradycyjnym, jak i zdalnym. Uważam, że jako odpowiedzialna firma, powinniśmy podzielić się uzyskaną wiedzą. Stąd nasza obecność w projekcie CyberMocn@ Szkoła.

Podczas zajęć realizowanych między październikiem 2020 a kwietniem 2021, nauczyciele, którzy będą brać udział w projekcie otrzymają scenariusze zajęć, dostęp do tematycznych webinarów i podcastów. Zajęcia poprowadzą renomowani specjaliści z danych dziedzin.

Na zakończenie uczestnicy otrzymają zaświadczenia potwierdzające udział w projekcie.

 

(Źródło: Fundacja Citi Handlowy)

 

Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie