Uczniowie sprawdzą się z przedsiębiorczości

Narzędzia
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times
projekty edukacyjneRuszyły zapisy do VI edycji Olimpiady Przedsiębiorczości - jednej z największych olimpiad przedmiotowych w Polsce. Na zwycięzców czekają indeksy najlepszych ekonomicznych uczelni w kraju, m.in. SGH. Laureaci mogą liczyć też na stypendia i atrakcyjne nagrody. Nagrody przewidziano również dla nauczycieli oraz szkół. Zapisy potrwają do 31 października 2010 r.
 
Celem Olimpiady jest promocja przedsiębiorczości wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Program zawodów obejmuje zagadnienia z zakresu ekonomii, psychologii i praktyki biznesowej, a hasło przewodnie VI edycji brzmi: „Inwestor na rynku – giełda, prywatyzacje, fuzje i przejęcia”. To istotny temat z zakresu finansów, podkreślają przedstawiciele partnerów strategicznych Olimpiady, tj. Narodowego Banku Polskiego oraz Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. 
  
Współorganizujące Olimpiadę uczelnie ekonomiczne - SGH w Warszawie, Akademia Ekonomiczna w Katowicach oraz Uniwersytety Ekonomiczne w Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu, przewidziały znaczące ułatwienia w procesie kwalifikacyjnym na studia dla finalistów i laureatów. Najlepsi zawodnicy otrzymają ponadto stypendia ufundowane przez Bank BGŻ oraz nagrody finansowe dzięki wsparciu MSP, a także atrakcyjne nagrody rzeczowe: sprzęt komputerowy i elektroniczny. Wszyscy zakwalifikowani do etapu okręgowego uzyskają uprawnienia do udziału w specjalnym kursie e-learningowym nt. rozwijania działalności biznesowej oraz publikacje od Wydawnictwa Difin.
  
Uhonorowani zostaną także nauczyciele i szkoły. Opiekunowie laureatów otrzymają równie cenne nagrody rzeczowe jak ich podopieczni. Szkoły, z których wywodzić się będą zwycięzcy, zostaną wyróżnione zestawami publikacji przygotowujących do kolejnych edycji zawodów. Nagroda specjalna Olimpiady – wysokiej klasy tablica interaktywna do prowadzenia multimedialnych zajęć, ufundowana przez Plagiat.pl − zostanie rozlosowana wśród szkół zawodników zakwalifikowanych do eliminacji okręgowych, a wszystkie te szkoły otrzymają od Plagiat.pl licencję na system antyplagiatowy. Ponadto na samym początku zawodów do 50 szkół, które zgłoszą największą liczbę zawodników, zostanie przekazana publikacja pt. „Finanse” pod redakcją J. Ostaszewskiego. 
    
Program Olimpiady i formularz rejestracyjny znajdują się na stronie: www.olimpiada.edu.pl 
 

Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie