Flip, flip, FlipAnim

fot. domena publiczna - Pixabay.com

Narzędzia
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

O animowanych gifach już coś było! Był nawet webinar prowadzony przez Kamila Śliwowskiego, który możecie obejrzeć tutaj. To jest jednak takie medium, którego nigdy dość, dlatego czas na odsłonę kolejnego gifowego narzędzia.

Tym razem proponowana przeze mnie stronka dodatkowo zachwyci i wciągnie osoby, które uwielbiają malować, rysować i szkicować. Tutaj można pokazać swój talent. Ale nawet, jeśli ktoś nie ma artystycznych zdolności to i tak zachęcam, aby spróbować – ja to zrobiłam i efekt załączam poniżej. FlipAnim, oprócz tworzenia rysunków, umożliwia nam animowanie tekstu.

Jak wygląda tworzenie gifa?

Tworzony przez nas gif generalnie przypomina ręczne tworzenie animacji z dużej ilości post-itów, czy też małych karteczek. Tutaj strona główna również przypomina karteczki, na których rysujemy lub zapisujemy kolejne elementy naszego gifa dodając strony za pomocą zielonego przyciska plusa.

Nowego gifa tworzymy poprzez kliknięcie ikonki ołówka – wówczas pojawi nam się taki wygląd strony. Na białej kartce rysujemy lub piszemy. Nową stronę dodajemy klikając na mniejszy przycisk zielonego plusa. Większy przycisk plusa powoduje że zostanie dodana kartka, która ukrywa poprzednie elementy pokazując tylko te aktualnie malowane. Czerwonym minusikiem usuwamy daną stronę. Pod kartką ukazują nam się poszczególne strony i możemy się pomiędzy nimi poruszać przeklikując kolejne. Za pomocą ikonki z kartką i ołówkiem znajdującą się pod kartką możemy zmieniać rodzaj pisaka, kolor oraz jego grubość. Zębatka umożliwia nam zmianę szybkości animacji oraz zoomowanie obiektu.

Zielonym przyciskiem play odpalamy naszą animacje. Koszyk to usuwanie, a ikonka dyskietki oczywiście zapis. Nie musimy zakładać konta, aby zapisać gifa, natomiast możemy takie założyć i gromadzić swoją bazę gifów.

 

To najważniejsze dla nas informacje, dzięki którym stworzymy GIFA w aplikacji FlipAnim.

W związku ze zbliżającymi się Walentynkami postanowiłam stworzyć takiego prostego walentynkowego gifa z życzeniami i pozdrowieniami dla wszystkich naszych czytelników i sympatyków (kliknij w obrazek).

 

Notka o autorce: Marta Florkiewicz-Borkowska jest nauczycielką języka niemieckiego i zajęć praktycznych w Szkole Podstawowej im. Karola Miarki w Pielgrzymowicach. Nauczycielka Roku 2017. Trenerka edukacyjna, ekspertka CEO, edukator w zakresie nowoczesnych rozwiązań w edukacji, prelegentka na wielu konferencjach edukacyjnych, autorka licznych artykułów dotyczących wykorzystywania nowoczesnych technologii w nauczaniu, studentka arteterapii, należy do społeczności nauczycieli SuperBelfrzy RP. Prowadzi własny blog DeutschFun. Niniejszy artykuł ukazał się w Blogu SuperBelfrów i został zmodyfikowany przez Marcina Polaka; licencja CC-BY-SA.

 

Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie