Grajmy w kości w szkole (3)

(C) Edunews.pl

Narzędzia
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Grając w kości możemy skutecznie wspierać rozwój kompetencji matematycznych dzieci w szkole podstawowej. Mało osób w szkole jest świadomych tego, że mamy bardzo szeroki wybór gier edukacyjnych z kośćmi. W zasadzie na zajęciach przeprowadzonych z kostkami nie sposób się nudzić. Warto też podkreślić, że nie tylko matematyka wchodzi w grę, bo przecież mogą one być wykorzystane także na wielu innych przedmiotach.

Kreatywni nauczyciele na całym świecie odkrywają wciąż nowe zastosowanie dydaktyczne kości, nie tylko tych najpopularniejszych sześciościennych. Można grać w parach, w zespołach albo nawet całą klasą – wszystko zależy od pomysłu na lekcję. O tym, jak można się jednocześnie świetnie uczyć i bawić, podczas INSPIR@CJI 2016 opowiadały Anna Grzegory i Joanna Apanasewicz, przedstawicielki grupy Superbelfrzy RP i redaktorki bloga edukacyjnego Kostki na matmie.

Z kolei Joanna Palińska, nauczycielka matematyki w Szkole Podstawowej w Kątach Wrocławskich, członkini Superbelfrów, przypomniała na INSPIR@CJACH 2016, że kości towarzyszą nam od wieków i zawsze cieszyły się wielką popularnością. Doskonałym pomysłem jest budowanie własnych wielościanów, które po ozdobieniu ścian mogą służyć do najróżniejszych zadań. W ten sposób uczymy się jednocześnie składać bryły i potem nimi grać. Wiele dobrych pomysłów można znaleźć na blogu Joanny Palińskiej Matematyka w podstawówce.

***

Organizatorami konferencji INSPIR@CJE 2016 są firma Think Global, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Wiedzy THINK! oraz Edunews.pl.

Partnerem merytorycznym jest społeczność nauczycieli grupy Superbelfrzy RP.

Partnerami konferencji są: Fundacja Orange, Squla, Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji oraz Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń.

Partnerem globalnym konferencji jest Kulczyk Foundation.

Media partnerskie to Głos Nauczycielski, kwartalnik Wokół Szkoły oraz pismo Pieniądze są Dla Szkoły.

 

(Notka o autorze: Marcin Polak jest twórcą i redaktorem naczelnym Edunews.pl, zajmuje się edukacją i komunikacją społeczną, realizując projekty społeczne i komercyjne o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Jest również członkiem grupy Superbelfrzy RP).

 

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie