Czy możemy coś prosić zamiast kserówki? (2)

(C) Edunews.pl

Narzędzia
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Nie licz na elementarz – ani jeden ani nawet trzy (do tzw. wyboru) nie dadzą dzieciom tyle, ile dają najróżniejsze narzędzia wymyślane przez nauczycieli, w tym gry i zabawy. One zdecydowanie lepiej angażują uczniów niż dołączane do elementarza lub skserowane szare karty pracy. Dzieci natychmiast dostrzegają różnice i proszą o więcej. Skąd brać pomysły? Choćby z bloga Zamiast Kserówki.

Nie tak dawno pokazywaliśmy, jak można samemu stworzyć pomoce dydaktyczne niemal z niczego (zob. Zrób to sam/a) a w kolejnej relacji z INSPIR@CJI WCZESNOSZKOLNYCH Sabina Piłat i Monika Walkowiak, dwie Superbelferki z fejsbukowej grupy Superbelfrzy Mini przypominają o stale powiększających się zasobach bloga Zamiast Kserówki (ponad 200 postów z pomysłami na dobre aktywności edukacyjne) i pokazują, że można bardzo wiele zmienić w nauczaniu, jeśli tylko się chce. 17 nauczycielek wczesnoszkolnych ciągle dokłada do bloga nowe pomysły, które w wielu przypadkach mogą służyć nie tylko nauczaniu wczesnoszkolnemu, ale także nauczycielom na drugim, a nawet trzecim (po modyfikacji) etapie kształcenia.

Zobaczmy, jakie propozycje dla nauczycieli przygotowały autorki bloga:

***

Organizatorami konferencji INSPIR@CJE WCZESNOSZKOLNE 2016 są firma Think GlobalFundacja Rozwoju Społeczeństwa Wiedzy THINK! oraz Edunews.pl.

Partnerem merytorycznym jest społeczność Superbelfrzy RP, a szczególnie nauczycielki wczesnoszkolne działające w fejsbukowej grupie Superbelfrzy Mini.

Partnerami konferencji są: Fundacja OrangeFundacja Rozwoju Systemu Edukacji oraz Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń.

Partnerem globalnym konferencji jest Kulczyk Foundation.

Media partnerskie to Głos Nauczycielski, kwartalnik Wokół Szkoły oraz pismo Pieniądze są Dla Szkoły.

 

 

(Notka o autorze: Marcin Polak jest twórcą i redaktorem naczelnym Edunews.pl, zajmuje się edukacją i komunikacją społeczną, realizując projekty społeczne i komercyjne o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Jest również członkiem grupy Superbelfrzy RP).

 

Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie