Jak zmieniać szkołę? Jak zmieniać na lepsze?

(C) Fundacja Think!

Narzędzia
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Szkoła publiczna jako instytucja kształcenia powszechnego wymaga przebudowy, a być może i przewartościowania pewnych zagadnień. Wielu dyrektorów i nauczycieli zastanawia się i podejmuje różne próby zmiany w szkole, poszukuje inspiracji i wskazówek, co można poprawić, aby podnosić jakość edukacji i przekazywać uczniom wartości oraz rozwijać kompetencje, które będą im potrzebne we współczesnym świecie.

Jaki jest przepis na zmianę w szkole? O czym warto pamiętać? Od czego należy zacząć? To jedne z wielu pytań, na które znajdziecie odpowiedź w wystąpieniu Oktawii Gorzeńskiej – Eduzmieniacza, dyrektorki 17 LO w Gdyni, która dzieliła się swoim doświadczeniem podczas INSPIR@CJI 2018 w Warszawie.

Przepis nie jest trudny, ale realizacja wymaga ważnych umiejętności, doprawionych szczyptą konsekwencji i cierpliwości. Na przykładzie transformacji 17 LO w Gdyni będziecie mogli nie tylko przekonać się, że zmiana kultury pracy dużej publicznej (systemowej) szkoły jest możliwa, poznacie też sekrety, a także sukcesy i błędy jej towarzyszące. Będziecie mogli zainspirować się do działania i zobaczyć, jak zacząć, na co uważać i o czym pamiętać. Dowiecie się też, czego unikać, gdy zmieniamy szkolną rzeczywistość i jaki jest klucz do zmiany mentalności ludzi.

Zapraszamy do obejrzenia wystąpienia:

Skecznotka z wystąpienia autorstwa Danuty Gierczak (dziękujemy!):

***

Konferencja INSPIR@CJE 2018 odbyła się w Warszawie w dniach 28-29 czerwca br. Uczestniczyło w niej ok. 380 nauczycieli i edukatorów z całej Polski. W tym roku połączona była z obchodami 10 lat istnienia portalu Edunews.pl

Organizatorem konferencji były: portal Edunews.pl, Fundacja Think! oraz Think Global sp. z o.o.

Partnerem merytorycznym cyklu konferencji organizowanego od 2013 roku są nauczyciele i edukatorzy z grup Superbelfrzy RP i Superbelfrzy Mini.

Partnerem głównym INSPIR@CJI 2018 był Samsung Electronics Polska i program Mistrzowie Kodowania.

Partnerzy: Fundacja Orange, Vulcan, Katalyst Education, Nordweco, Centrum Nauki Kopernik, Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń.

Partnerzy medialni: Głos Nauczycielski, Cogito, Wokół Szkoły.

Wszystkim Partnerom dziękujemy serdecznie za wsparcie konferencji.

 

Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie