Pomóż swoim uczniom spełnić marzenia o nauce

fot. Fundacja EFC

Narzędzia
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Drogi Nauczycielu i Wychowawco! Masz utalentowanych uczniów w trzecich klasach gimnazjum? Wiesz, że mieszkają w małych miejscowościach, a ich rodziny znajdują się w trudnej sytuacji materialnej? Możemy im pomóc! Edukacyjna Fundacja im. prof. Romana Czerneckiego EFC oferuje miejsca w najlepszych liceach w ramach programu stypendialnego „Marzenie o Nauce” (MoN) . Koniecznie przeczytaj nasz artykuł i przekaż uczniom dobre wiadomości!

Edukacyjna Fundacja im. prof. Romana Czerneckiego EFC jest niezależną, niedochodową organizacją pozarządową o statusie organizacji pożytku publicznego. Została założona w 2009 roku przez polskiego przedsiębiorcę i filantropa Andrzeja Czerneckiego. Misją Fundacji jest pokonywanie barier uniemożliwiających równy start młodym ludziom w Polsce, a także rozwijanie talentów i wspieranie ambicji naukowych.

Aktualnie Fundacja EFC prowadzi rekrutację do siódmej edycji programu stypendialnego „Marzenie o Nauce”. Wniosek zgłoszeniowy I fazy rekrutacji należy wypełnić online w terminie do 31 marca br. za pośrednictwem strony www.efc.edu.pl. Wyniki I fazy zostaną ogłoszone 13 kwietnia br. Osoby zakwalifikowane otrzymają informację drogą mailową. Wybranych kandydatów odwiedzą osobiście w miejscu zamieszkania koordynatorzy regionalni. Ostateczne wyniki rekrutacji zostaną opublikowane na stronie internetowej Fundacji 14 czerwca 2017 roku.

Program „Marzenie o Nauce” adresowany jest do uczniów III klas gimnazjów, którzy uzyskali średnią ocen za I semestr III klasy co najmniej 4,5 i zamieszkują na stałe w miejscowości do 30 tysięcy mieszkańców. Dochód na jedną osobę w gospodarstwie domowym kandydata nie może przekraczać 900 zł netto. Warunkiem otrzymania stypendium jest przyjęcie do jednego z liceów współpracujących z Fundacją (pełna lista placówek udostępniona jest na stronie www.efc.edu.pl).

W ramach stypendium EFC pokrywane są opłaty szkolne, koszty ubezpieczenia oraz zakwaterowania i wyżywienia w szkolnej bursie. Fundacja udostępnia podręczniki, finansuje wycieczki klasowe i naukę języka angielskiego, a podczas ferii i wakacji zapewnia swoim stypendystom wyjazdy na obozy narciarskie i windsurfingowe.

Pracuję w Fundacji od momentu jej powstania i wiem, że dla wielu naszych stypendystów to wielka zmiana w życiu. Wyjazd do miasta był pierwszym krokiem do realizacji marzeń. Teraz nasza młodzież studiuje nie tylko na najlepszych polskich uczelniach, ale również w Wielkiej Brytanii i w Stanach Zjednoczonych. Jeden z naszych stypendystów studiuje w Sarasota na Florydzie. Często ani oni ani ich nauczyciele nie wyobrażali sobie, że możliwy jest taki sukces. Bo prawdziwymi bohaterami są tutaj dzieciaki.
Elżbieta Broda – koordynatorka regionalna w województwach pomorskim i kujawsko-pomorskim.

 

To stypendium odmieniło moje życie. Dzięki programowi MoN udało mi się dostać do najlepszego liceum w moim województwie, gdzie lepiej poznałam swoje możliwości i zainteresowania. Nauczyłam się hiszpańskiego. Zaczęłam podróżować po świecie. Niedawno zdałam na wymarzone studia na Wydziale Nauk Społecznych. W 2016 roku przebiegłam swój drugi półmaraton. Mam mnóstwo ambitnych planów i marzeń. Żyję na pełen etat. EFC to organizacja, bez której moja historia prawdopodobnie by się nie wydarzyła. Bardzo się cieszę, że zostałam prezesem Stowarzyszenia Alumni EFC. Budujemy sieć kontaktów, wspieramy się – zawodowo i prywatnie. Jest super. 
Basia Animucka – Absolwentka MoN.

Autorami filmu są stypendyści Fundacji EFC.

Nie pozwól, aby talenty się zmarnowały. Przekaż informacje na temat stypendium MoN oraz fundacji EFC swoim najzdolniejszym uczniom, a pomożesz im spełnić marzenia o nauce!

Sprawdź www.efc.edu.pl – a jeżeli masz pytania, zajrzyj do zakładki rekrutacja lub napisz do nas: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

(Źródło: Edukacyjna Fundacja im. prof. Romana Czerneckiego)

 

Jesteśmy na facebooku

fb
Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie