Pomóż swoim uczniom spełnić marzenia o nauce

fot. Fundacja EFC

Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Drogi Nauczycielu i Wychowawco! Masz utalentowanych uczniów w trzecich klasach gimnazjum? Wiesz, że mieszkają w małych miejscowościach, a ich rodziny znajdują się w trudnej sytuacji materialnej? Możemy im pomóc! Edukacyjna Fundacja im. prof. Romana Czerneckiego EFC oferuje miejsca w najlepszych liceach w ramach programu stypendialnego „Marzenie o Nauce” (MoN) . Koniecznie przeczytaj nasz artykuł i przekaż uczniom dobre wiadomości!

Edukacyjna Fundacja im. prof. Romana Czerneckiego EFC jest niezależną, niedochodową organizacją pozarządową o statusie organizacji pożytku publicznego. Została założona w 2009 roku przez polskiego przedsiębiorcę i filantropa Andrzeja Czerneckiego. Misją Fundacji jest pokonywanie barier uniemożliwiających równy start młodym ludziom w Polsce, a także rozwijanie talentów i wspieranie ambicji naukowych.

Aktualnie Fundacja EFC prowadzi rekrutację do siódmej edycji programu stypendialnego „Marzenie o Nauce”. Wniosek zgłoszeniowy I fazy rekrutacji należy wypełnić online w terminie do 31 marca br. za pośrednictwem strony www.efc.edu.pl. Wyniki I fazy zostaną ogłoszone 13 kwietnia br. Osoby zakwalifikowane otrzymają informację drogą mailową. Wybranych kandydatów odwiedzą osobiście w miejscu zamieszkania koordynatorzy regionalni. Ostateczne wyniki rekrutacji zostaną opublikowane na stronie internetowej Fundacji 14 czerwca 2017 roku.

Program „Marzenie o Nauce” adresowany jest do uczniów III klas gimnazjów, którzy uzyskali średnią ocen za I semestr III klasy co najmniej 4,5 i zamieszkują na stałe w miejscowości do 30 tysięcy mieszkańców. Dochód na jedną osobę w gospodarstwie domowym kandydata nie może przekraczać 900 zł netto. Warunkiem otrzymania stypendium jest przyjęcie do jednego z liceów współpracujących z Fundacją (pełna lista placówek udostępniona jest na stronie www.efc.edu.pl).

W ramach stypendium EFC pokrywane są opłaty szkolne, koszty ubezpieczenia oraz zakwaterowania i wyżywienia w szkolnej bursie. Fundacja udostępnia podręczniki, finansuje wycieczki klasowe i naukę języka angielskiego, a podczas ferii i wakacji zapewnia swoim stypendystom wyjazdy na obozy narciarskie i windsurfingowe.

Pracuję w Fundacji od momentu jej powstania i wiem, że dla wielu naszych stypendystów to wielka zmiana w życiu. Wyjazd do miasta był pierwszym krokiem do realizacji marzeń. Teraz nasza młodzież studiuje nie tylko na najlepszych polskich uczelniach, ale również w Wielkiej Brytanii i w Stanach Zjednoczonych. Jeden z naszych stypendystów studiuje w Sarasota na Florydzie. Często ani oni ani ich nauczyciele nie wyobrażali sobie, że możliwy jest taki sukces. Bo prawdziwymi bohaterami są tutaj dzieciaki.
Elżbieta Broda – koordynatorka regionalna w województwach pomorskim i kujawsko-pomorskim.

 

To stypendium odmieniło moje życie. Dzięki programowi MoN udało mi się dostać do najlepszego liceum w moim województwie, gdzie lepiej poznałam swoje możliwości i zainteresowania. Nauczyłam się hiszpańskiego. Zaczęłam podróżować po świecie. Niedawno zdałam na wymarzone studia na Wydziale Nauk Społecznych. W 2016 roku przebiegłam swój drugi półmaraton. Mam mnóstwo ambitnych planów i marzeń. Żyję na pełen etat. EFC to organizacja, bez której moja historia prawdopodobnie by się nie wydarzyła. Bardzo się cieszę, że zostałam prezesem Stowarzyszenia Alumni EFC. Budujemy sieć kontaktów, wspieramy się – zawodowo i prywatnie. Jest super. 
Basia Animucka – Absolwentka MoN.

Autorami filmu są stypendyści Fundacji EFC.

Nie pozwól, aby talenty się zmarnowały. Przekaż informacje na temat stypendium MoN oraz fundacji EFC swoim najzdolniejszym uczniom, a pomożesz im spełnić marzenia o nauce!

Sprawdź www.efc.edu.pl – a jeżeli masz pytania, zajrzyj do zakładki rekrutacja lub napisz do nas: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

(Źródło: Edukacyjna Fundacja im. prof. Romana Czerneckiego)

 

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

Przerażająca wizja. Z jednej strony trzeba gonić za technologią która rozwija świat, z drugiej stron...
Stanisław Czachorowski napisał/a komentarz do Wykład w czasach postpiśmienności, czyli szukanie drogi we mgle
Tak, najważniejszy jest tok rozumowania, opowieść o wiedzy i dochodzeniu do wniosków, odkryć. To się...
Wykładam matematykę i staram się postępować na przekór pewnego określenia czym jest wykład: to trans...
Stanisław Czachorowski napisał/a komentarz do Wykłady w stylu programów popularnonaukowych?
Zawsze najważniejszym jest mieć coś do powiedzenia. Interesującego, ważnego, wartościowego. Dobrze j...
Jak widzę, odniósł się Pan do mojego komentarza, więc odpowiem.Programy B. Wołoszańskiego były różne...
Pani Anno, to co zamierzam napisać dotyczy zarówno psychologów szkolnych jak i pedagogów. I jedni i...
Drodzy Państwo, czy głupotę można nazywać po imieniu? Czy głupota ministra jest głupotą szkodliwą? C...
Jak się zadaje pytanie całej klasie to nie odpowiadają nieśmiali. Te rady są ok tylko dla tych, któr...

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie