Instrukcja obsługi języka polskiego nagrodzona

Narzędzia
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Czy nasi czytelnicy wiedzą, gdzie w Europie powstaje najlepsza treść edukacyjna przeznaczona dla dzieci? Może w Polsce? Otóż tak! Wideoblog prowadzony przez Katarzynę Krywult i uczniów ze Szkoły Podstawowej w Bestwinie zdobył właśnie jedną z głównych nagród w ogólnoeuropejskim konkursie The European Award for Best Content for Kids. Zwycięzców na wręczenie nagród zaproszono do Brukseli.fot. http://instrukcjaobslugijezykapolskiego.blogspot.com/

Wideoblog Instrukcja obsługi języka polskiego, w którym uczniowie Katarzyny Krywult uczą innych uczniów poprzez krótkie filmiki - zdobył 1. miejsce w Europie w kategorii twórców grupowych – klas szkolnych i grup młodzieżowych. Pomysł na blog jest genialny w swej prostocie – w świecie, w którym większość informacji zdobywamy poprzez obrazy, warto również w edukacji języka ojczystego wykorzystać przekaz filmowy, aby uczyć się (podczas tworzenia filmów) i jednocześnie uczyć innych (bo filmy zamieszczone na YouTube mają potem dużo większy zasięg, niż tylko jedna szkoła czy jedna klasa w tej szkole.

Uczniowie Katarzyny wymyślają krótkie scenariusze filmów na temat zasad języka polskiego, a następnie nagrywają się i montują krótkie filmiki, które później zamieszczają w YouTube. Można je wszystkie obejrzeć w blogu, a tu tylko kilka przykładów:

"Pisanie i edytowanie postów (do tego sprowadza się niejako typowy blog), może sprawiać trudności - szczególnie w grupie mieszanej pod względem wieku i umiejętności literackich." - mówi Katarzyna Krywult. "Wideoblog sprawdza się zaś genialnie jako narzędzie dla każdego ucznia: geniusza polonistycznego i dziecka z dysleksją głęboką - ogromny wachlarz ról (scenarzysta, reżyser, aktor, montażysta, ...) pozwala każdemu dziecku znaleźć coś dla siebie. Przy okazji uruchamia się lawina interakcji, współpracy i burz mózgów."

Nagroda została wręczona 11 lutego w Brukseli na uroczystej gali z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu. Serdecznie gratulujemy laureatom!

(Notka o autorze: Marcin Polak jest twórcą i redaktorem naczelnym Edunews.pl, zajmuje się edukacją i komunikacją społeczną, realizując projekty społeczne i komercyjne o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Jest również członkiem grupy Superbelfrzy RP).

Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie