Wakelet stawia na rozwój nauczycieli

Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Wakelet to darmowa platforma, która pozwala na gromadzenie, porządkowanie i przechowywanie treści cyfrowych: linków, tekstów, plików graficznych i PDF oraz materiałów audio i wideo podlinkowanych z dysku Google Drive lub OneDrive oraz dzielenie się nimi z dowolną grupą odbiorców, a także współpracę nad tworzeniem wspólnych kolekcji. Z Wakeletem można integrować szkolną i klasową społeczność (klasowe kroniki, działania SU, wycieczki szkolne), dokumentować realizowane działania (projekty, konkursy, akcje), tworzyć galerie zdjęć i prac uczniowskich, przygotowywać materiały do pracy lekcyjnej i wdrożyć e-portfolio.

Już od kilku lat platforma Wakelet towarzyszy polskim nauczycielom, uczniom i rodzicom dbając o ich dobrostan i rozwój kompetencji, tworząc trwałe relacje i dając wsparcie w mierzeniu się z edukacyjnymi wyzwaniami. W 2020 r. Wakelet pomógł tysiącom nauczycieli uporządkować materiały cyfrowe potrzebne do pracy z uczniami w czasie edukacji zdalnej, Użytkownicy Wakeleta przygotowali i bezpłatnie udostępnili kolekcje z zasobami dla nauczycieli pracujących z uczniami - uchodźcami z Ukrainy, stworzyli potężne bazy materiałów w Genially oraz poświęconych obchodzeniu świąt nietypowych, zadbali o potrzeby szkolnych koordynatorów Laboratoriów Przyszłości, nauczycieli bibliotekarzy i tych, którzy pracują w świetlicach, jak również rodziców.

Nie byłoby to możliwe, gdyby nie wspólne działania ponad 50 Ambasadorów Wakeleta w Polsce oraz członków społeczności skupionej wokół grupy na Facebooku Wakelet Polska. Jeśli nie znacie bliżej tego narzędzia, o platformie Wakelet i zgromadzonej wokół niej społeczności opowiadałam podczas wystąpienia na INSPIR@CJACH 2024. Zapraszam do obejrzenia:

***

Organizatorami zorganizowanej w dniach 5-6 października 2024 w Warszawie konferencji INSPIR@CJE 2024 byli: Edunews.pl, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Wiedzy THINK! oraz Think Global sp. z o.o.

Partnerem merytorycznym była społeczność nauczycieli: Superbelfrzy RP.

Partnerem głównym konferencji był Samsung Polska.

Partnerami konferencji byli: CanvaCentrum Kultury Filmowej im. Andrzeja WajdyEdukoFundacja Szkoła z Klasą & Asy InternetuMicrosoft & ALSO sp. z o.o., Remi sp. z o.o., Stowarzyszenie Cyfrowy DialogVanityStyle sp. z o.o. (Akademia Dobrej Enegrii Junior), Wakelet oraz Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń.

Współpraca: FAST HeroesSuperKid.plZłotyNauczyciel.pl.

 

Notka o autorce: Monika Khan jest nauczycielką języka angielskiego w Zespole Szkół w Wysokiej Głogowskiej i trenerką. Inspiruje i dzieli się swoim doświadczeniem na stronie FB Monika Khan - pomysłowa edukacja. Fascynuje ją mądre wykorzystanie nowoczesnej technologii w edukacji.

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

Przerażająca wizja. Z jednej strony trzeba gonić za technologią która rozwija świat, z drugiej stron...
Stanisław Czachorowski napisał/a komentarz do Wykład w czasach postpiśmienności, czyli szukanie drogi we mgle
Tak, najważniejszy jest tok rozumowania, opowieść o wiedzy i dochodzeniu do wniosków, odkryć. To się...
Wykładam matematykę i staram się postępować na przekór pewnego określenia czym jest wykład: to trans...
Stanisław Czachorowski napisał/a komentarz do Wykłady w stylu programów popularnonaukowych?
Zawsze najważniejszym jest mieć coś do powiedzenia. Interesującego, ważnego, wartościowego. Dobrze j...
Jak widzę, odniósł się Pan do mojego komentarza, więc odpowiem.Programy B. Wołoszańskiego były różne...
Pani Anno, to co zamierzam napisać dotyczy zarówno psychologów szkolnych jak i pedagogów. I jedni i...
Drodzy Państwo, czy głupotę można nazywać po imieniu? Czy głupota ministra jest głupotą szkodliwą? C...
Jak się zadaje pytanie całej klasie to nie odpowiadają nieśmiali. Te rady są ok tylko dla tych, któr...

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie