Studenckie know-how dla maturzystów

fot. Projektor - wolontariat studencki

Narzędzia
Typografia
 • Smaller Small Medium Big Bigger
 • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W tym roku maturzyści są w wyjątkowo trudnej i stresującej sytuacji - w niepewności czekali na datę matur, a teraz czekają na informacje o rekrutacji na studia. Ze względu na zamknięte uczelnie nie mają szansy wziąć udziału w dniach otwartych i dowiedzieć się więcej o swoich wymarzonych studiach.

Studenci - wolontariusze PROJEKTORa wychodzą z pomocą - spotkają się z maturzystami on-line i opowiedzą o kierunkach studiów, uczelniach, ale także o różnych rozwojowych projektach, w których biorą udział, polecą wartościowe miejsca studenckich spotkań i odpowiedzą na nurtujące maturzystów pytania. Mamy nadzieję, że dzięki temu maturzyści otrzymają trochę wsparcia w trudnych czasach, dowiedzą się więcej o studiowaniu (i to z pierwszej ręki) a w efekcie świadomie i trafnie wybiorą dalszą drogę swojego życia.

Spotkania w formie live'ów w grupie na Facebooku będą odbywały się w środy i piątki. Startujemy 15 maja br. i akcja potrwa do 26 czerwca br. O szczegółach będziemy informować maturzystów na bieżąco na wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/233351071322353/.

Nie wiesz jaką uczelnię wybrać? Jaki kierunek będzie dla Ciebie najlepszy? Czy Twój wymarzony kierunek lub uczelnia spełnią Twoje oczekiwania? Dołącz do grupy i spotkaj się ze studentami z całej Polski. Dołącz do dedykowanej maturzystkom i maturzystom grupy na Facebooku, w której będą realizowane spotkania ze studentami w formie live’ów: https://bit.ly/grupa_live

Organizatorem akcji jest Program "PROJEKTOR – wolontariat studencki" realizowany przez Fundację Edukacyjną Przedsiębiorczości we współpracy z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności. PROJEKTOR to ogólnopolski program społeczny, w którym studenci-wolontariusze zamieniają swoją energię i zainteresowania w autorskie projekty edukacyjne dla dzieci i młodzieży z małych miejscowości (do 20 000 mieszkańców). Inspirują innych do rozwoju, nauki i poszukiwania pasji, a sami zdobywają doświadczenie, kompetencje cenione na rynku pracy oraz certyfikaty.

 

(Źródło: Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości)

 

Jesteśmy na facebooku

fb
Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Ostatnie komentarze

 • Written by Sebastian
  Jedna uwaga do tego bardzo pesymistycznego artykułu: ponoć - za Tomkiem Tokarzem - wielu nauczycieli...
 • Written by Kraina Szczęścia
  Dobry i nowy pomysł. Ciekawe i odmienione spojrzenie na edukację. Często właśnie brakuje odmienioneg...
 • Written by Robert Raczynski
  A czy w kalendarzu nie zabraknie Dnia Kreacji Szczęścia Gadaniem o Nim? Trenując mięśnie twarzy popr...
 • Written by Robert Raczyński
  "Wszystko to prawda, tylko... " jest to trzecia prawda w ujęciu tischnerowskim ;) i na takiej prawdzie...
 • Written by Ppp
  Wszystko to prawda, tylko... Kto poucza i ocenia innych, sam musi być czysty! Skoro szkoła poucza i ...

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie