Rymcerze znów pojadą w Polskę

fot. Rymcerze

Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Najpopularniejszy hip-hopowy projekt profilaktyczny rusza znowu w Polskę. Dotychczas Rymcerze dotarli do ponad 380 tysięcy młodych ludzi. Dzięki wsparciu Funduszu Sprawiedliwości, raperzy poprowadzą 500 bezpłatnych spotkań do końca 2023 roku. Wychowawcy i dyrektorzy mogą zaprosić do siebie prowadzących projekt “Nie zmarnuj swojego życia” poprzez stronę projektu.

Fundacja "Edukacja z Wartościami" oraz zespół Rymcerze zapraszają na kolejną edycję bezpłatnych spotkań w ramach projektu "Nie zmarnuj swojego życia". Dzięki współfinansowaniu z Ministerstwa Sprawiedliwości, przez pięć lat Rymcerze bezpłatnie odwiedzą 500 placówek, 60 w tym roku, a w kolejnych latach 110 rocznie. Przedstawiciele m.in. szkół, ośrodków wychowawczych i domów dziecka mogą zgłosić swoją placówkę do udziału w projekcie poprzez formularz na stronie www.rymcerze.pl.

Sami wiele przeżyliśmy i wiemy jak trudny start mają niektórzy. Często młodzi muszą zmierzyć się z rozwodem rodziców, uzależnieniami i przemocą. Motywujemy ich do wybrania dobrej drogi, do odpowiedzialności za swoją przyszłość – wyjaśnia Bęsiu z zespołu Rymcerze.

Głównym celem tej ogólnopolskiej kampanii jest przeciwdziałanie uzależnieniom i przyczynom przestępczości. Raperzy dotrą z pozytywnym przekazem do 50 tys. młodych ludzi w wieku 13-19 lat, a poprzez internet do społeczeństwa. Na spotkaniach na żywo promują zdrowe postawy życiowe oraz edukują na temat zagrożeń związanych z używaniem alkoholu, narkotyków i dopalaczy. Równolegle do działań w placówkach, będzie prowadzona kampania promocyjna za pośrednictwem strony rymcerze.pl, mediów tradycyjnych i mediów społecznościowych.

Honorowymi patronami projektu zostali Minister Sprawiedliwości oraz Rzecznik Praw Dziecka. Ambasadorami kampanii "Nie zmarnuj swojego życia" są znani aktorzy m.in. Maciej Musiał, Marcin Kwaśny, sportowcy Jerzy Dudek i Tomasz Adamek oraz wokalista amerykańskiego zespołu "P.O.D" - Sonny Sandoval.

Fot. Rymcerze - Jonatan Blank

Kim są Rymcerze? To popularny zespół rapowy z pozytywnym przekazem. Ich pierwszy album pt. "Nie zmarnuj swojego życia" zadebiutował na 3. miejscu wśród najlepiej sprzedających się płyt w Polsce. Raperzy Bęsiu i Dj Yonas (Rymcerze) docierają z projektem do młodzieży w szkołach w całej Polsce i za granicą promując dobre postawy, wartości, właściwe wybory. Zachęcają do rozwijania siebie. Przestrzegają przed używkami i marnowaniem życia.

Zobacz teledysk: Rymcerze – „Mechanik życiorysów”:

Więcej informacji o projekcie:

Strona: www.rymcerze.pl
Facebook: www.facebook.com/Rymcerze/
YouTube: www.youtube.com/antidotumrecords/

Zadanie „Nie Zmarnuj Swojego Życia” jest współfinansowane ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

 

 

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

Przerażająca wizja. Z jednej strony trzeba gonić za technologią która rozwija świat, z drugiej stron...
Stanisław Czachorowski napisał/a komentarz do Wykład w czasach postpiśmienności, czyli szukanie drogi we mgle
Tak, najważniejszy jest tok rozumowania, opowieść o wiedzy i dochodzeniu do wniosków, odkryć. To się...
Wykładam matematykę i staram się postępować na przekór pewnego określenia czym jest wykład: to trans...
Stanisław Czachorowski napisał/a komentarz do Wykłady w stylu programów popularnonaukowych?
Zawsze najważniejszym jest mieć coś do powiedzenia. Interesującego, ważnego, wartościowego. Dobrze j...
Jak widzę, odniósł się Pan do mojego komentarza, więc odpowiem.Programy B. Wołoszańskiego były różne...
Pani Anno, to co zamierzam napisać dotyczy zarówno psychologów szkolnych jak i pedagogów. I jedni i...
Drodzy Państwo, czy głupotę można nazywać po imieniu? Czy głupota ministra jest głupotą szkodliwą? C...
Jak się zadaje pytanie całej klasie to nie odpowiadają nieśmiali. Te rady są ok tylko dla tych, któr...

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie