Działania wodne

fot. PAH - Maciej Moskwa

Narzędzia
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Już za kilka dni, 22 marca, obchodzimy Światowy Dzień Wody. Szkolne działania w tym roku będą wyjątkowe i niezapomniane! A to dzięki temu, że Zespół Edukacji PAH przygotował dwie gry edukacyjne, które całkowicie zmienią spojrzenie uczniów na wodę!

W zależności od tego jakim czasem dysponujesz i czy Twoi uczniowie wolą zajęcia w klasie czy w wolnej przestrzeni możesz rozegrać Wodną Grę Terenową albo Quiz Wodny.

Jeśli wybierzesz Wodną Grę Terenową uczniowie i uczennice będą mieli okazję wcielić się w przedstawicieli jednej z pięciu grup. Będą mogą stać się dziennikarzami, dziennikarkami, działaczami czy działaczkami społecznymi. Młodzież wcieli się też w role mieszkańców i mieszkanek społeczności lokalnej, która zmaga się z utrudnionym dostępem do wody. Co ciekawe, wszystkie grupy będą miały jeden cel – zmniejszyć problem dostępu do wody i to w niecałe 3h przechodząc pięć różnych stacji! Uczniowie i uczennice dowiedzą się czym jest prawo do wody, czym jest wirtualna woda i ile wody zużywa się do produkcji szklanki herbaty, tabliczki czekolady czy pary butów! A to wszystko w przystępny i zrozumiały sposób, opatrzone kolorowymi zdjęciami i infografikami.

W Wodnej Grze Terenowej może wziąć udział cała klasa! Gra nie wymaga długiego przygotowania! Wystarczy tylko zapoznać się z instrukcją i wydrukować dołączone do niej materiały!

Jeśli wybierzesz Wodny Quiz uczniowie i uczennice będą mieli niepowtarzalną okazję w zależności od wieku poznać nowatorską i interaktywną grę na smartfony i zmierzyć się z pytaniami na poziomie podstawowym (takimi jak: W ilu procentach ciało człowieka składa się z wody? Skąd bierze się woda w kranie?) lub zaawansowanym (np. Ile milionów ludzi nie ma dostępu do wody zdatnej do picia? Które choroby mogą być przenoszone przez brudną wodę?)

Aby przeprowadzić Wodny Quiz będziesz potrzebował/ła jedynie komputera z dostępem do Internetu i rzutnika, a Twoi uczniowie telefonów z dostępem do Internetu, ponieważ gra wykorzystuje bezpłatną platformę Kahoot.

Na co się zdecydowałeś/ łaś?

Linki:

 

(Źródło: Polska Akcja Humanitarna)

 

Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie