Solidarna Szkoła 2015

fot. Centrum Edukacji Obywatelskiej

Narzędzia
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Zapraszamy wszystkie szkoły do udziału w programie „Solidarna Szkoła” organizowanym przez Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej i Europejskie Centrum Solidarności. W programie pokazujemy Solidarność jako przykład współpracy i zaangażowania obywatelskiego, które mogą stać się inspiracją do podejmowania działania dla młodszych pokoleń.

Zapraszamy do udziału w warsztatach, szkoleniu dla nauczycieli, a także konferencji finałowej w siedzibie ECS w Gdańsku. Wszystkie działania zaplanowane w Programie dostarczą uczniom wiedzy na temat przemian demokratycznych w Polsce i Europie drugiej połowy XX wieku, będą kształtować u uczniów poczucie współodpowiedzialności za umacnianie tego dziedzictwa oraz motywować ich do zaangażowania się na rzecz solidarności.

W ramach Programu uczniowie poznają swoją społeczność lokalną: prowadzą wywiady z przedstawicielami lokalnych instytucji dokumentujących współczesną historię oraz lokalnymi bohaterami uczestniczącymi w budowaniu demokracji, wspólnie z nauczycielami organizują lekcje obywatelskie, opracowują solidarnościowe trasy edukacyjne, wirtualne archiwa, gry miejskie o tematyce solidarnościowej, fotoreportaże itp.

W tegorocznej edycji programu oferujemy szkołom:

  • nowe materiały edukacyjne dostępne online;
  • publikację poświęconą edukacji historycznej w szkole w kontekście programu wychowawczego szkoły i działań podejmowanych w szkole w związku z rocznicami;
  • scenariusz pracy z projektem edukacyjnym realizującym cele programu Solidarna Szkoła;
  • szkolenie dla nauczycieli;
  • warsztaty w szkołach;
  • lekcje z ekspertami w postaci webinariów;
  • udział 12 najaktywniejszych szkół w finale projektu w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku;
  • certyfikat "Solidarnej Szkoły" dla szkół, które wypełnią kryteria certyfikatu.

Przykładowe działania uczniowskie organizowane w poprzednich edycjach: gra miejska po Siemianowicach Śląskich, spotkanie ze świadkiem historii w Żyrardowie, spektakl teatralny o Malali w Sopocie, festyn rodzinny w Chorzowie czy debata oksfordzka i koncert w Głogowie.
Zapraszamy do rejestracji na naszej stronie internetowej.

Wszystkich informacji udziela koordynatorka programu: Anna Dobrowolska, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., więcej informacji na stronie: http://www.ceo.org.pl/pl/solidarna.

(Źródło: Centrum Edukacji Obywatelskiej)

Jesteśmy na facebooku

fb
Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie