Rusza Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy

Narzędzia
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

edutainmentSzkoła Główna Handlowa w Warszawie uruchamia zajęcia dla uczniów klas szóstych i piątych szkół podstawowych w ramach Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego. Zajęcia prowadzą nauczyciele akademiccy SGH oraz eksperci Fundacji Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych – współorganizatora EUD. Program przewidziany jest dla dzieci z Warszawy i okolic.

 

W pierwszym semestrze odbędzie się 6 spotkań – interesujących wykładów i warsztatów propagujących wiedzę ekonomiczną u najmłodszych. Spotkania zostały zaplanowane na wtorkowe popołudnia, o godzinie 18.30 a pierwsze zajęcia odbędą się już 1 kwietnia 2008 r. Udział w Programie jest nieodpłatny.

 

"Każdy student Uniwersytetu, który będzie obecny na minimum 4 z 6 spotkań, otrzyma certyfikat" – informuje Marcin Dąbrowski z SGH. "Tematy spotkań dla studentów EUD są bardzo urozmaicone. Będzie można wcielić się w rolę rekina biznesu, lidera grupy, negocjatora albo też inwestora giełdowego. Chcemy w ten sposób zainteresować najmłodszych różnymi zagadnieniami z ekonomii i zarządzania."

 

Zaplanowano również zajęcia z technik efektywnego uczenia się a dla chętnych przewidziano quiz na ostatnich zajęciach. Najlepszy student Uniwersytetu otrzyma w nagrodę markowy notebook. Przewidziano również program równoległych spotkań dla rodziców i opiekunów dzieci - z zakresu wychowania i kształtowania postaw. Ponadto uczestnicy zajęć będą mogli powrócić do wykładów dzięki filmom wideo publikowanym w Internecie.

 

Więcej informacji oraz formularz zapisów, które odbywają się w pełni elektronicznie dostępne są na stronie internetowej EUD.

 

edutainment

Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie