Ruckus Nation: ruch po zdrowie

Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

ImageHope Lab przygotowuje się do kolejnego projektu z zakresu edukacji społecznej. Po sukcesie gry Re-Mission organizacja deklarowała, że wkrótce przystąpi do kolejnych działań. Na celowniku organizacji jest teraz aktywność fizyczna młodych Amerykanów, dla których otyłość staje się coraz poważniejszym problemem zdrowotnym.

Pomysłem na walkę z otyłością amerykańskich nastolatków ma być Ruckus Nation, konkurs internetowy, do którego zgłosić można pomysły na innowacyjne produkty, które pozwolą zwiększyć aktywność fizyczną amerykańskich nastolatków w wieku od 11 do 14 lat. Dla zwycięzców w czterech kategoriach przewidziano wysokie nagrody (25.000 USD), a za najbardziej innowacyjny pomysł Nagrodę Główną w wysokości 75.000 USD.
 
Otyłość zagraża poważnie młodym Amerykanom. Spędzają oni coraz więcej czasu przed telewizorami i komputerami, spożywają więcej fast-food’ów i dosładzanych napojów gazowanych. Obecnie w mniejszym stopniu niż kiedyś rodzice mają kontrolę nad życiem i nawykami żywieniowymi swoich pociech. Według ostatnich badań American Medical Association, zauważalny jest wzrost chronicznych chorób wśród dzieci, takich jak otyłość, astma, czy tzw. ADHD. Jeśli chodzi o otyłość, to w 1970 r. 5% dzieci w wieku od 5 do 18 lat było otyłych, dziś już 18%. Podobny wzrost zauważalny jest w przypadku astmy (z 9% w 1980 r. do 18% obecnie).

HopeLab uznało aktywność fizyczną za kluczową dla rozwiązania problemu otyłości amerykańskiej młodzieży. Poprzez konkurs organizacja chce zwrócić uwagę opinii publicznej na ten problem, a także zaktywizować ludzi i społeczności do ogólnokrajowej akcji edukacji społecznej na rzecz walki z otyłością. Metodą konkursu chce wyłowić różne kreatywne, zabawne i ciekawe pomysły na zwiększenie aktywności fizycznej 11-14 latków, w celu promowania zdrowego trybu życia i wpojenia im postaw, które będą przynosić im korzyści także w dorosłym życiu.

Konkurs Ruckus Nation rozpoczyna się we wrześniu. Pomysły można nadsyłać do końca listopada. Konkurs jest otwarty dla ludzi w każdym wieku i mieszkających na całym świecie. Można przedstawiać swoje pomysły indywidualnie, jak i zespołowo. Do udziału zostanie zaproszone około 1000 zespołów.

Więcej szczegółów na temat konkursu Ruckus Nation na stronie internetowej HopeLab.

(Notka o autorze: Marcin Polak jest twórcą i redaktorem naczelnym Edunews.pl, zajmuje się edukacją i komunikacją społeczną, realizując projekty społeczne i komercyjne o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Prowadzi także międzynarodowy serwis edukatorów ekonomicznych i finansowych EconomicEducator.eu).

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

Ppp napisał/a komentarz do Jak książeczki uczą rozmawiać?
Mama opowiadała mi, że zacząłem mówić bardzo późno, ale jak już zacząłem - od razu pełnymi zdaniami,...
Przerażająca wizja. Z jednej strony trzeba gonić za technologią która rozwija świat, z drugiej stron...
Stanisław Czachorowski napisał/a komentarz do Wykład w czasach postpiśmienności, czyli szukanie drogi we mgle
Tak, najważniejszy jest tok rozumowania, opowieść o wiedzy i dochodzeniu do wniosków, odkryć. To się...
Wykładam matematykę i staram się postępować na przekór pewnego określenia czym jest wykład: to trans...
Stanisław Czachorowski napisał/a komentarz do Wykłady w stylu programów popularnonaukowych?
Zawsze najważniejszym jest mieć coś do powiedzenia. Interesującego, ważnego, wartościowego. Dobrze j...
Jak widzę, odniósł się Pan do mojego komentarza, więc odpowiem.Programy B. Wołoszańskiego były różne...
Pani Anno, to co zamierzam napisać dotyczy zarówno psychologów szkolnych jak i pedagogów. I jedni i...
Drodzy Państwo, czy głupotę można nazywać po imieniu? Czy głupota ministra jest głupotą szkodliwą? C...

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie