Tabletowa klasa z Olsztyna

Narzędzia
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Tablety dla niej i jej uczniów przyjechały z Brukseli – jako nagroda za wygrany europejski konkurs w programie eTwinning. Tuż przed wakacjami, mniej więcej rok temu. To był jej pierwszy kontakt z tabletem, o którym nie wiedziała praktycznie nic. W ciągu roku jej klasa trzecia szkoły podstawowej przeszła prawdziwą metamorfozę.© Edunews.pl

Dzieci doskonale posługiwały się tabletami, więc nauczycielka nie miała wyjścia – też musiała się z nimi zapoznać, aby jak najlepiej wykorzystać potencjał edukacyjny tych urządzeń. I tak powstała tabletowa klasa w Szkole Podstawowej nr 13 w Olsztynie.

Jolanta Okuniewska podczas konferencji „INSPIRACJE 2014 – Jak uczynić polską szkołę jeszcze lepszą“ zaprezentowała swoje doświadczenia w pracy z tabletami z uczniami trzeciej klasy szkoły podstawowej. Wszyscy w klasie uczyli się wykorzystania edukacyjnego tabletów jednocześnie. Był to czas odkrywania. I nowych aplikacji i nowych zastosowań, ale także intensywnej współpracy dzieci przy realizacji projektów wykorzystujących mobilne technologie. Przez ten rok wszyscy bardzo dużo się nauczyli.

Swoje doświadczenia Jolanta Okuniewska spisuje w blogu Tableszyt w okładce w motyle. Warto czytać!

Zapraszamy na wystąpienie poświęcone edukacji wczesnoszkolnej z tabletami:

Organizatorami konferencji INSPIRACJE 2014 (Warszawa 3-4 lipca 2014) były: Edunews.pl, Think Global sp. z o.o., Fundacja Think! oraz grupa Superbelfrzy RP jako partner merytoryczny. Partnerzy wydarzenia: Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń oraz firmy RCS, VULCAN, Young Digital Planet, Learnetic. Patronat nad wydarzeniem objęły Gazeta Wyborcza, radio TOK FM i Głos Nauczycielski.

(Notka o autorze: Marcin Polak jest twórcą i redaktorem naczelnym Edunews.pl, zajmuje się edukacją i komunikacją społeczną, realizując projekty społeczne i komercyjne o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Jest również członkiem grupy Superbelfrzy RP).

Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie