Edunews.pl – lat dziesięć

fot. domena publiczna - Pixabay.com

Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Narodził się 13 lutego, dokładnie dziesięć lat temu. Jako dziesięciolatek ma się dziś całkiem dobrze i stara się być na tyle aktywnym, aby pozostać zauważonym w wielu szkołach i na uczelniach… Bardzo ceni sobie swoją niezależność i pewną równowagę, której tak często brakuje w dyskusji o polskiej edukacji (i nie tylko w edukacji). Uwaga! Dostrzega, że w otaczającym świecie edukacji jest bardzo dużo dobrych wiadomości i nie straszy złymi (jak duże i bardzo duże media). Na pewno ma wielu sympatyków i przyjaciół, zwłaszcza wśród polskich nauczycieli...

Pomysł stworzenia portalu internetowego poświęconego zmieniającej się edukacji w Polsce i na świecie, przyszedł mi do głowy jeszcze w 2007 roku, gdy pracowałem w Narodowym Banku Polskim. Kierując programem edukacji ekonomicznej NBP, w którym realizowane były projekty edukacyjne wykorzystujące możliwości mediów elektronicznych i technologii, dostrzegłem potrzebę upowszechniania informacji o tym, jak szkoły i instytucje edukacyjne rozwijają się dzięki integracji pedagogiki i technologii informacyjno-komunikacyjnej. W polskim Internecie nie było wówczas zbyt wiele informacji na temat nowoczesnej edukacji. Postanowiłem tę lukę wypełnić i w lutym 2008 roku Edunews.pl pojawił się w sieci.

Edunews.pl powstał w konkretnym celu - upowszechniania informacji o nowoczesnej i mądrej edukacji. Ale zawsze, od samego początku, najważniejszy był dla redakcji jeden cel: wspieranie nauczycieli w ich rozwoju zawodowym, pogłębianie wiedzy na temat nowoczesnych narzędzi edukacyjnych, wzmacnianie kompetencji dydaktycznych. Tę misję realizujemy od 10 lat i mamy nadzieję, że będą Państwo z nami w kolejnych latach.

Stawiamy na wymianę myśli i inspiracje. Nie gonimy za informacją. Nie jesteśmy portalem informacyjnym ani słupem ogłoszeniowym dla edukacji. I nim nie będziemy. Staramy się być medium opiniotwórczym, niezależnym i wyważonym. W tym dniu szczególne podziękowania należą się wszystkim osobom, redaktorom (w szczególności wszystkim członkom e-Redakcji), publicystom, autorom, którzy pisali do portalu lub umożliwiali tu publikację swoich przemyśleń. Bez nich nie byłoby tak wielu cennych wypowiedzi o polskiej i światowej edukacji, które pojawiały się na internetowych łamach portalu

Zapraszam do częstych odwiedzin portalu i do pobrania nowych aplikacji Edunews.pl na telefony z systemami Android oraz iOS.

Obchody urodzinowe będą trwały aż do letnich INSPIR@CJI 2018 (28-29.06. w Warszawie - wkrótce je zapowiemy).

Dziękujemy, że jesteście z nami!

 

Gdyby ktoś chciałby się podzielić z nami dobrym słowem, zapraszamy. Życzenia i dobre słowo chętnie przyjmiemy nie tylko dziś! W komentarzach, e-mailach (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub na Facebooku :-)

Z okazji 10. rocznicy działalności już otrzymaliśmy piękne słowa od nauczycieli - niektóre poniżej zmieszczamy:

 

Cały album okolicznościowy przygotowany przez nauczycieli z grupy Superbelfrzy można zobaczyć tutaj: https://goo.gl/nfzrbn.

 

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

Przerażająca wizja. Z jednej strony trzeba gonić za technologią która rozwija świat, z drugiej stron...
Stanisław Czachorowski napisał/a komentarz do Wykład w czasach postpiśmienności, czyli szukanie drogi we mgle
Tak, najważniejszy jest tok rozumowania, opowieść o wiedzy i dochodzeniu do wniosków, odkryć. To się...
Wykładam matematykę i staram się postępować na przekór pewnego określenia czym jest wykład: to trans...
Stanisław Czachorowski napisał/a komentarz do Wykłady w stylu programów popularnonaukowych?
Zawsze najważniejszym jest mieć coś do powiedzenia. Interesującego, ważnego, wartościowego. Dobrze j...
Jak widzę, odniósł się Pan do mojego komentarza, więc odpowiem.Programy B. Wołoszańskiego były różne...
Pani Anno, to co zamierzam napisać dotyczy zarówno psychologów szkolnych jak i pedagogów. I jedni i...
Drodzy Państwo, czy głupotę można nazywać po imieniu? Czy głupota ministra jest głupotą szkodliwą? C...
Jak się zadaje pytanie całej klasie to nie odpowiadają nieśmiali. Te rady są ok tylko dla tych, któr...

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie