Światowy Dzień Nauczycieli już jutro

Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W Polsce mamy swoje edukacyjne święto państwowe w październiku – Dzień Edukacji Narodowej, ale to nie jest jedyna okazja do zwrócenia uwagi społeczeństwa i mediów na edukację i tych, którzy uczą. Co roku 5 października społeczność międzynarodowa obchodzi Światowy Dzień Nauczycieli. Po raz pierwszy proklamowany był przez UNESCO w 1994 roku. Również polscy nauczyciele i edukatorzy z grupy Superbelfrzy RP postanowili w tym roku przyłączyć się do tej globalnej akcji.Światowy Dzień Nauczycieli - 5 października

Światowy Dzień Nauczycieli jest obchodzony co roku przez UNESCO w celu wyrażenia uznania dla setek tysięcy nauczycieli i edukatorów na całym świecie. Jest takim dniem w roku, kiedy warto zwrócić uwagę na pracę i znaczenie dla społeczeństwa osób uczących w szkołach i poza szkołą. Zdaniem UNESCO zdrowe i rozwijające się społeczeństwo nie może istnieć bez nauczycieli.

Do dzisiaj na całym świecie zarejestrowano na stronie tej inicjatywy (http://www.worldteachersday.org/) aż 92 wydarzenia poświęcone obchodom (na najróżniejszy sposób) Światowego Dnia Nauczycieli. Wśród nich jest także niecodzienna inicjatywa polskich Superbelfrów, którzy postanowili z tej okazji przygotować krótki filmik, pokazujący, że nauczyciele w Polsce mogą być szczęśliwi, optymistycznie nastawieni do życia, otwarci na świat i nowości do nas z niego trafiające.

Ponieważ 5 października wypada w tym roku w sobotę – zachęcamy wszystkie szkoły i organizacje do organizacji w poniedziałek 7 października różnego typu wydarzeń lub chociaż rozmowy o byciu nauczycielem i wspólnego obejrzenia krótkiego i optymistycznego filmiku przygotowanego przez grupę Superbelfrzy RP (www.superbelfrzy.edu.pl) – licencja CC-BY-SA.

(Notka o autorze: Marcin Polak jest twórcą i redaktorem naczelnym Edunews.pl, zajmuje się edukacją i komunikacją społeczną, realizując projekty społeczne i komercyjne o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Jest również członkiem grupy Superbelfrzy RP)

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

Przerażająca wizja. Z jednej strony trzeba gonić za technologią która rozwija świat, z drugiej stron...
Stanisław Czachorowski napisał/a komentarz do Wykład w czasach postpiśmienności, czyli szukanie drogi we mgle
Tak, najważniejszy jest tok rozumowania, opowieść o wiedzy i dochodzeniu do wniosków, odkryć. To się...
Wykładam matematykę i staram się postępować na przekór pewnego określenia czym jest wykład: to trans...
Stanisław Czachorowski napisał/a komentarz do Wykłady w stylu programów popularnonaukowych?
Zawsze najważniejszym jest mieć coś do powiedzenia. Interesującego, ważnego, wartościowego. Dobrze j...
Jak widzę, odniósł się Pan do mojego komentarza, więc odpowiem.Programy B. Wołoszańskiego były różne...
Pani Anno, to co zamierzam napisać dotyczy zarówno psychologów szkolnych jak i pedagogów. I jedni i...
Drodzy Państwo, czy głupotę można nazywać po imieniu? Czy głupota ministra jest głupotą szkodliwą? C...
Jak się zadaje pytanie całej klasie to nie odpowiadają nieśmiali. Te rady są ok tylko dla tych, któr...

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie