Szkoła przyszłych obywateli Świata

Narzędzia
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

John Hunter jest wielokrotnie nagradzanym utalentowanym nauczycielem i konsultantem edukacyjnym. Oferuje nową, przełomową i kreatywną taktykę  nauczania, która umożliwi uczniom stawić czoła problemom przyszłości.(CC-BY) TED-Talks

Opracowany przez niego unikalny program kształcenia o nazwie "Gra o pokój na świecie", koncentruje się na wyposażeniu uczniów w umiejętności potrzebne, aby zmierzyć się z problemami i niepewnościami w świecie rzeczywistym.

Każdy z nas zna gry edukacyjne i pewnie pamięta kilka z własnego doświadczenia w klasie. Jednak gra o pokoju na świecie jest trochę inna - uczniowie w tej grze nie starają się zapamiętać  tabliczki mnożenia. Zamiast tego próbują ocalić świat.

Wymyślona w 1978 r. kompleksowa gra planszowa przypisuje uczniom role  przywódców  i obywateli wyimaginowanych narodów walczących ze sobą o przetrwanie - tak jak w prawdziwym życiu. Celem jest stworzenie najlepszych rozwiązań naturalnych i sztucznych problemów, trudności ekonomicznych, nieszczęść oraz klęsk poprzez współpracę. Dążenie do globalnego dobrobytu, a ostatecznie... do pokoju na świecie.

John Hunter stawia wszystkie problemy świata na pleksi, na obszarze wielkości 4x5 metrów - i umożliwia swoim uczniom ich rozwiązanie. W grze dzieci uczą się patrzeć na problemy regionalne w kontekście globalnym. Gra World Peace jest praktyczną polityczną symulacją, która daje graczom możliwość odkrywania więzi społeczności globalnej przez pryzmat gospodarczych, społecznych i środowiskowych kryzysów i bezpośredniego zagrożenia wojną.

W filmie przeplata się historia Jana i jego osobistej podróży do oświecenia z udziałem swoich uczniów w grze World Peace. Pokazuje, jak gra uruchamia transformację dzieci z uczniów szkoły w obywateli świata oraz jak wielki potencjał swoich uczniów może wyzwolić mądry, kochający nauczyciel.

W obecnych czasach kontrowersji i konfliktów dotyczących kosztów i efektywności edukacji publicznej, John jawi się jako doskonały przykład tego, jak wiele poszukujący nauczyciel może osiągnąć. Gra spotyka się z coraz większym uznaniem na całym świecie.

Notka o autorze: Wiesława Kopf jest nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej i autorką bloga http://klasoteka.pl/

Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie