Szkoła przyszłych obywateli Świata

Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

John Hunter jest wielokrotnie nagradzanym utalentowanym nauczycielem i konsultantem edukacyjnym. Oferuje nową, przełomową i kreatywną taktykę  nauczania, która umożliwi uczniom stawić czoła problemom przyszłości.(CC-BY) TED-Talks

Opracowany przez niego unikalny program kształcenia o nazwie "Gra o pokój na świecie", koncentruje się na wyposażeniu uczniów w umiejętności potrzebne, aby zmierzyć się z problemami i niepewnościami w świecie rzeczywistym.

Każdy z nas zna gry edukacyjne i pewnie pamięta kilka z własnego doświadczenia w klasie. Jednak gra o pokoju na świecie jest trochę inna - uczniowie w tej grze nie starają się zapamiętać  tabliczki mnożenia. Zamiast tego próbują ocalić świat.

Wymyślona w 1978 r. kompleksowa gra planszowa przypisuje uczniom role  przywódców  i obywateli wyimaginowanych narodów walczących ze sobą o przetrwanie - tak jak w prawdziwym życiu. Celem jest stworzenie najlepszych rozwiązań naturalnych i sztucznych problemów, trudności ekonomicznych, nieszczęść oraz klęsk poprzez współpracę. Dążenie do globalnego dobrobytu, a ostatecznie... do pokoju na świecie.

John Hunter stawia wszystkie problemy świata na pleksi, na obszarze wielkości 4x5 metrów - i umożliwia swoim uczniom ich rozwiązanie. W grze dzieci uczą się patrzeć na problemy regionalne w kontekście globalnym. Gra World Peace jest praktyczną polityczną symulacją, która daje graczom możliwość odkrywania więzi społeczności globalnej przez pryzmat gospodarczych, społecznych i środowiskowych kryzysów i bezpośredniego zagrożenia wojną.

W filmie przeplata się historia Jana i jego osobistej podróży do oświecenia z udziałem swoich uczniów w grze World Peace. Pokazuje, jak gra uruchamia transformację dzieci z uczniów szkoły w obywateli świata oraz jak wielki potencjał swoich uczniów może wyzwolić mądry, kochający nauczyciel.

W obecnych czasach kontrowersji i konfliktów dotyczących kosztów i efektywności edukacji publicznej, John jawi się jako doskonały przykład tego, jak wiele poszukujący nauczyciel może osiągnąć. Gra spotyka się z coraz większym uznaniem na całym świecie.

Notka o autorze: Wiesława Kopf jest nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej i autorką bloga http://klasoteka.pl/

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

Przerażająca wizja. Z jednej strony trzeba gonić za technologią która rozwija świat, z drugiej stron...
Stanisław Czachorowski napisał/a komentarz do Wykład w czasach postpiśmienności, czyli szukanie drogi we mgle
Tak, najważniejszy jest tok rozumowania, opowieść o wiedzy i dochodzeniu do wniosków, odkryć. To się...
Wykładam matematykę i staram się postępować na przekór pewnego określenia czym jest wykład: to trans...
Stanisław Czachorowski napisał/a komentarz do Wykłady w stylu programów popularnonaukowych?
Zawsze najważniejszym jest mieć coś do powiedzenia. Interesującego, ważnego, wartościowego. Dobrze j...
Jak widzę, odniósł się Pan do mojego komentarza, więc odpowiem.Programy B. Wołoszańskiego były różne...
Pani Anno, to co zamierzam napisać dotyczy zarówno psychologów szkolnych jak i pedagogów. I jedni i...
Drodzy Państwo, czy głupotę można nazywać po imieniu? Czy głupota ministra jest głupotą szkodliwą? C...
Jak się zadaje pytanie całej klasie to nie odpowiadają nieśmiali. Te rady są ok tylko dla tych, któr...

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie