Projekty uczą: szkolna wycieczka

fot. Fotolia.com

Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Podróże kształcą. Wiadomo nie od dziś. Już podczas przygotowań do wyprawy możemy nauczyć się wielu praktycznych i potrzebnych w życiu rzeczy. Organizacja wycieczki zagranicznej to jeszcze większe przedsięwzięcie – i nauczyciel i uczniowie mogą wykorzystać swoją wiedzę i rozwinąć wiele umiejętności. Portal Komisji Europejskiej ConsumerClassroom.eu zaprasza nauczycieli i uczniów do udziału w Konkursie Międzyszkolnym 2018.

Lubicie podróżować po mapie? A czy marzyliście kiedyś z uczniami o wielkiej wyprawie po Europie? Stwórz razem z klasą przewodnik wideo o Wielkiej europejskiej wycieczce szkolnej i naucz uczniów wszystkiego, co muszą wiedzieć o organizacji wyjazdu i planowaniu budżetu takiego przedsięwzięcia. To będzie prawdziwa edukacja konsumencka w praktyce.

Obecni nastolatkowie posługują się pieniędzmi w różnych sytuacjach: doładowują telefony komórkowe, kupują jedzenie, korzystają z transportu w drodze do szkoły albo wydają pieniądze na cele edukacyjne lub rozrywkę. Ale w jaki sposób młodzi ludzie planują swoje wydatki i oszczędzają?

Zorganizowanie wycieczki szkolnej może być znakomitą okazją, aby zapoznać młodzież z zagadnieniami dotyczącymi planowania budżetu i pomóc jej w zrozumieniu wartości pieniądza. W tej edycji Konkursu Międzyszkolnego portalu Consumer Classroom zapraszamy nauczycieli wraz z uczniami do stworzenia przewodnika wideo o tym, jak zaplanować i zorganizować zagraniczną wycieczkę szkolną w korzystnej cenie. Przewodnik wideo powinien omawiać najważniejsze zasady dotyczące planowania budżetu szkolnej wycieczki, wskazywać najlepsze wybory pod kątem ceny i zgodności z zasadami zrównoważonego rozwoju. Proponowane działania powinny uwzględniać różne aspekty takiego wydarzenia.

Chcesz wygrać sprzęt dla swojej szkoły? W tym roku w Konkursie Międzyszkolnym zostanie nagrodzonych dziesięć projektów finałowych:

  • Projekt, który zajmie pierwsze miejsce, zostanie nagrodzony sprzętem o wartości 6000 euro do podziału pomiędzy dwie zwycięskie szkoły partnerskie (po 3000 euro dla każdej ze szkół).
  • Projekt, który zajmie drugie miejsce, zostanie nagrodzony sprzętem o wartości 4000 euro do podziału pomiędzy dwie szkoły partnerskie (po 2000 euro dla każdej ze szkół).
  • Projekty zajmujące miejsca od trzeciego do dziesiątego zostaną nagrodzone sprzętem o wartości do 1000 euro dla każdej ze szkół partnerskich biorących udział w projekcie.

Znajdź partnera wśród innych europejskich szkół i weź udział w Konkursie Międzyszkolnym Consumer Classroom w 2018 roku!

Formularz zgłoszeniowy będzie dostępny do 15 października 2018 roku - zobacz tutaj.

Więcej informacji - w tym regulamin Konkursu - dostępne na stronie: https://www.consumerclassroom.eu/pl/competition-pitch-2018-1

 

(Notka o autorze: Marcin Polak jest twórcą i redaktorem naczelnym Edunews.pl, zajmuje się edukacją i komunikacją społeczną, realizując projekty społeczne i komercyjne o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Jest również członkiem grupy Superbelfrzy RP).

 

(Źródło: ConsumerClassroom.eu)

 

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

Sytuacja wyrwie się spod kontroli w nauczycielstwie. Pielęgniarki i pielęgniarze, opiekunowie choryc...
Powstaje pytanie na jakich materiałach uczy się AI - bo jeśli na podręczniku to oznacza że nauczycie...
A potem oburzenie harnasiów i halyn jak ktoś stwierdza że Polacy to debile. Wiecie że za granicą nie...
Anna napisał/a komentarz do Nauczyciele jako problem społeczny
Pani Sylwia ma marne pojęcie o pracy nauczycieli w świetlicy szkolnej...Miałam okazję, przez krótki ...
Sylwia napisał/a komentarz do Nauczyciele jako problem społeczny
Proszę wyjaśnić, w jaki sposób nauczyciel wspomagający przygotowuje się do zajęć. Przecie on po pros...
Taaa, a premier, z wielkim hałasem, przed kamerami otwiera "największą w Europie fabrykę amunicji". ...
Gdyby jeszcze Ministerstwo Edukacji chciało inwestować w takie rozwiązania, które z pewnością przyda...
Justyna napisał/a komentarz do Nauczyciele jako problem społeczny
... i co to za określenie "świetliczanka" :( To jest nauczyciel z takimi samymi kwalifikacjami jak P...

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie