Lekcje w terenie – moc spaceru

fot. Adobe Stock

Narzędzia
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Masz do dyspozycji tylko 45 minut lekcji? O nie – to za mało czasu, zostajemy w klasie… a poza murami szkoły świat tętni życiem. Poznaj kilka sprawdzonych sposobów na krótki spacer, który zaciekawi uczniów i sprawi wam wszystkim dużo frajdy.

Warto zainwestować trochę czasu na stworzenie swojego narzędziownika i kreatywnych kart pracy, aby w każdym momencie móc skorzystać z pięknej pogody! Poćwicz z uczniami uważność, refleks i… bycie w kontakcie z przyrodą. Z pomocą nadchodzą grywalizacja, kody QR i myślenie wizualne. Czego potrzeba? 45 minut, dobrego nastawienia i kartki z wyzwaniami!

Zapraszam na Spacer z przytulasem:

Prezentacja dostępna tutaj, a także szablon kart pracy. Generator kodów QR do zamalowywania cyfr: https://mal-den-code.de/

O wątku lekcji w terenie możesz więcej poczytać w Edunews.pl:

 

Notka o autorce: Bogusia Mikołajczyk aka Biologus designans jest nauczycielką biologii i przedmiotów zawodowych z zakresu bioanalityki i farmacji w Zespole Szkół Chemiczno-Medycznych i Ogólnokształcących w Tarnowskich Górach. Z wykształcenia biotechnolożka. Przyświeca jej zasada: "nauczanie przez doświadczanie, skojarzenia i notowanie". Współpracuje m.in. z ROM-E METIS Katowice oraz Centrum Edukacji i Rozwoju Progresownia, a także instytucjami edukacyjnymi i wydawnictwami. Wakelet Ambassador, liderka projektu Zaproś mnie na swoją lekcję, promotorka ekologii w projekcie EKO-SZKOŁA. Finalistka Konkursu Nauczyciel Jutr@ 2022. Niniejszy post ukazał się w blogu Superbelfrów. Licencja CC-BY-SA.

Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie