Czy wiesz, że...

Narzędzia
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Kilkanaście miesięcy temu powstała prezentacja Karla Fischa i Scotta McLeoda "Did you know...?", która ze względu na swoją treść przyciągnęła na YouTube uwagę setek tysięcy internautów (zobacz: Kluczowe kompetencje, czyli czego nie uczą w szkole). W 2008 roku ujrzeliśmy polską wersję tej prezentacji wzbogaconą o polski kontekst i już obejrzało ją kilkadziesiąt tysięcy osób.YouTube

Prezentacja ta jest świetnym narzędziem edukacyjnym, pokazującym skalę zapóźnień cywilizacyjnych w Polsce i wielkie wyzwania, jakie są przed nami. Uświadamia, jak szybko zmienia się świat, który nas otacza i jak błyskawicznie tworzy się społeczeństwo informacyjne, w którym wszyscy przecież uczestniczymy.

Nad polską wersją pracowali Dominik Batorski, Mirosław Filiciak, Albert Hupa, Jarosław Lipszyc, Alek Tarkowski i Piotr Waglowski. Świetna robota. Trzeba to zobaczyć. Rekomendowane zwłaszcza nauczycielom, którzy mają przygotować młodzież do samodzielności życiowej w dynamicznie zmieniającym się świecie.

(Notka o autorze: Marcin Polak jest twórcą i redaktorem naczelnym Edunews.pl, zajmuje się edukacją i komunikacją społeczną, realizując projekty społeczne i komercyjne o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym)

 

 

Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie