e-Studenci wskazują, co jest dla nich ważne

Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

ImageW epoce Web 2.0 zrozumienie potrzeb osób uczących się jest najważniejszym wyzwaniem dla wszystkich instytucji edukacyjnych. Nowy raport brytyjskiej Joint Information Systems Committee (JISC) „In Their Own Words” zwraca uwagę na korzyści, możliwości i wyzwania e-learningu pod kątem użytkownika.

 

Raport jest częścią programu „Learner Experience of e-Learning” i podsumowuje materiał badawczy pozyskany w pierwszej części projektu, dając możliwość bezpośredniego wglądu w praktykę korzystania przez studentów z zasobów e-learningowych w procesie edukacji. Zawiera analizy pięciu nagrań video użytkowników kursów e-learning, płytę CD z oryginalnymi wypowiedziami i serię krótkich podpowiedzi pod kątem różnych sektorów edukacji.

Raport dał e-studentom możliwość podzielenia się swoimi doświadczeniami, przedstawienia różnych sposobów rozumienia i wykorzystania nowych technologii informacyjnych w edukacji oraz oczekiwań wobec dostawców e-learningu. Analiza wypowiedzi tych praktyków e-learningu może mieć duże znaczenie dla projektowania odpowiedniego środowiska IT, stworzenia właściwych propozycji akademickich i systemu wsparcia procesu nauczania w e-learningu.

ImageWśród osób, które zgodziły się wypowiedzieć byli: Laura, studentka uczelni wyższej, która dojeżdżając na studia odsłuchuje wykłady na swoim iPodzie; Finbar, który choć ma niepełne wykształcenie, odkrył, że rewolucja cyfrowa daje możliwość kontynuacji nauki takim osobom jak on, pomimo rozlicznych obowiązków związanych z utrzymaniem całkiem sporej rodziny; Jenny i Emma, dzielący się doświadczeniami z bycia trenerami wykorzystującymi narzędzia e-learningowe w szkoleniach; Melvyn i Julie rozmawiający o tym, w jakim stopniu wykorzystanie technologii podczas kończenia studiów wpłynęło na ich ambicje i decyzje życiowe; Paul, Simon i Beth, którzy rozmawiają o tym, jak technologie ułatwiają uczenie się i w jaki sposób różnego rodzaju oprogramowanie rozwija ich umiejętności rozwiązywania zadań i problemów oraz pozwala na lepsze wykorzystanie teorii w praktyce.

Dzięki wypowiedziom tych osób raport „In Their Own Words” jest cennym źródłem wiedzy dla instytucji edukacyjnych, dającym podpowiedzi i wskazówki, w jaki sposób można lepiej przygotować ofertę e-learningu. Raport dostępny jest na stronie internetowej JISC

(Notka o autorze: Marcin Polak jest twórcą i redaktorem naczelnym Edunews.pl, zajmuje się edukacją i komunikacją społeczną, realizując projekty społeczne i komercyjne o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Prowadzi także międzynarodowy serwis edukatorów ekonomicznych i finansowych EconomicEducator.eu).

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

Ppp napisał/a komentarz do Jak książeczki uczą rozmawiać?
Mama opowiadała mi, że zacząłem mówić bardzo późno, ale jak już zacząłem - od razu pełnymi zdaniami,...
Przerażająca wizja. Z jednej strony trzeba gonić za technologią która rozwija świat, z drugiej stron...
Stanisław Czachorowski napisał/a komentarz do Wykład w czasach postpiśmienności, czyli szukanie drogi we mgle
Tak, najważniejszy jest tok rozumowania, opowieść o wiedzy i dochodzeniu do wniosków, odkryć. To się...
Wykładam matematykę i staram się postępować na przekór pewnego określenia czym jest wykład: to trans...
Stanisław Czachorowski napisał/a komentarz do Wykłady w stylu programów popularnonaukowych?
Zawsze najważniejszym jest mieć coś do powiedzenia. Interesującego, ważnego, wartościowego. Dobrze j...
Jak widzę, odniósł się Pan do mojego komentarza, więc odpowiem.Programy B. Wołoszańskiego były różne...
Pani Anno, to co zamierzam napisać dotyczy zarówno psychologów szkolnych jak i pedagogów. I jedni i...
Drodzy Państwo, czy głupotę można nazywać po imieniu? Czy głupota ministra jest głupotą szkodliwą? C...

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie