Jak połączyć ekologię z matematyką?

fot. Fotolia.com

Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Matematyka jest naprawdę wszędzie i dzięki niej można zrozumieć także ekologię, a nawet zmienić swoje nawyki. Fundacja mBanku wydała kolejną z serii publikacji edukacyjnych - „Matematyka na zielono”. Poprzednie dwie "matematyczne" książki z tej serii, w formie papierowej i cyfrowej znalazły się w blisko 300 tys. polskich domów.

Najnowszej przyświeca motto, że matematyka jest wszędzie. Pierwsza książka z tej nietypowej serii pojawiła się w 2017 r. Z ostatniej dowiemy się, jak przy pomocy matematyki poznawać zjawiska dotyczące ekologii. W sumie znajdziemy w niej kilkaset matematyczno – ekologicznych ciekawostek, zadań i quizów.

Autorka, Maja Krämer, w przystępny i matematyczny sposób tłumaczy przyczyny i następstwa nadchodzącej katastrofy ekologicznej. Zachęca również do rodzinnych dyskusji o zmianie nawyków
i prowadzeniu bardziej ekologicznego życia. Wykorzystuje matematyczne działania, by uczyć ekologicznych postaw i zachęcać do świadomych wyborów. Książka ta nie jest ani podręcznikiem do matematyki ani ekologii. Ale może być dobrym pretekstem do podjęcia w rodzinie (czy w ramach zajęć pozalekcyjnych) tematu ekologii i okazją do pokazania praktycznej strony matematyki. Przeznaczona jest przede wszystkim dla dzieci między 7. a 14. rokiem życia.

Bezpłatny egzemplarz można otrzymać przez stronę www.mjakmatematyka.pl, po wypełnieniu wniosku. Papierowa książka jest oczywiście ekologiczna – wydrukowana została na papierze z certyfikatem FSC®. Oznacza to, że papier ten pochodzi ze źródeł, które odpowiedzialnie gospodarują zasobami oraz przestrzegają restrykcyjnych zasad w procesie produkcji.

Autorka, Maja Krämer od zawsze chciała odczarować system szkolny i zmieniać edukację tak, by nauka budziła ciekawość, rozwijała zainteresowania i wspierała najmocniejsze strony najmłodszych. Jej książki i materiały edukacyjne trafiły już do kilkuset tysięcy młodych czytelników. Jest autorką „Nieoczywistej Układanki Polskiej”, „Tematów do rozmów” wydanych po polsku i ukraińsku. Na co dzień prowadzi Fundację Kocham Polskę.

 

(Źródło: Fundacja mBanku)

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

Niestety system edukacji w Polsce musi się zmienić żeby można mówić o jakimkolwiek budowaniu marki.....
Sytuacja wyrwie się spod kontroli w nauczycielstwie. Pielęgniarki i pielęgniarze, opiekunowie choryc...
Powstaje pytanie na jakich materiałach uczy się AI - bo jeśli na podręczniku to oznacza że nauczycie...
A potem oburzenie harnasiów i halyn jak ktoś stwierdza że Polacy to debile. Wiecie że za granicą nie...
Anna napisał/a komentarz do Nauczyciele jako problem społeczny
Pani Sylwia ma marne pojęcie o pracy nauczycieli w świetlicy szkolnej...Miałam okazję, przez krótki ...
Sylwia napisał/a komentarz do Nauczyciele jako problem społeczny
Proszę wyjaśnić, w jaki sposób nauczyciel wspomagający przygotowuje się do zajęć. Przecie on po pros...
Taaa, a premier, z wielkim hałasem, przed kamerami otwiera "największą w Europie fabrykę amunicji". ...
Gdyby jeszcze Ministerstwo Edukacji chciało inwestować w takie rozwiązania, które z pewnością przyda...

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie