Einstein w pigułce

fot. domena publiczna - Pixabay.com

Narzędzia
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Albert Einstein, niezwykły umysł i gwiazda fizyki, ponad sto lat temu na pewno odkrył Wszechświat, a jego teoria względności – jak wykazują pomiary fal grawitacyjnych – wciąż jest aktualna. Potwierdza to książka dziennikarza naukowego – Rüdigera Vaasa, pt. "Po prostu Einstein. Genialne idee w prostych słowach". Może stanowić świetne wsparcie dla nauczycieli fizyki i uczniów zgłębiających tajniki tego przedmiotu.

Co dokładnie odkrył, w jaki sposób została potwierdzona jego teoria i dlaczego bez niej nie działałaby żadna nawigacja? Książka Po prostu Einstein wyjaśnia genialne idee tego nadzwyczajnego talentu wszech czasów tak łatwo i przystępnie, jak to tylko możliwe!

Einstein sprecyzował i poszerzył język człowieka o słownictwo służące do opisywania wszechświata. A formułowany z matematyczną precyzją język fizyki jest potężnym narzędziem służącym do przedstawiania właściwości i regularności procesów w przyrodzie. Szczególną teorię względności można potraktować jako tłumaczenie i zjednoczenie dwóch języków fizyki, które do tamtej pory wydawały się być nie do pogodzenia.

Czy na pewno wiesz, czym są przestrzeń i czas, symultaniczność i teraźniejszość, energia i masa? Na czym polega względność czasu? Na te i wiele innych pytań odpowiada właśnie ta książka! 

Genialne myśli

Jak przekonuje Albert Einstein: „Ważne jest, by nigdy nie zaniechać zadawania pytań. Ciekawość charakteryzuje się swoją własną pierwotnością bytową. Nie można postąpić inaczej, jak tylko uniżenie podziwiać tajemnice wieczności i życia albo wspaniałą strukturę rzeczywistości. Wystarczy, jeśli spróbujemy każdego dnia uchwycić choć ułamek tej tajemnicy. Tej świętej ciekawości nie wolno nigdy utracić”.

Notka o książce:

Rüdiger Vaas, Po prostu Einstein. Genialne idee w prostych słowach,
Wydawnictwo Bellona, ISBN: 9788311158085

 

Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie