Klasa w sieci

Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times
e-learningSiedząc w domu, wykładowczyni socjologii Sasha Gibson odwiedza swoją klasę kilka razy tygodniowo, rozmawiając ze studentami i sprawdzając ich prace. Jej klasa funkcjonuje w świecie wirtualnym, w ramach kursów oferowanych w programie studiów na odległość w Burlington County College. Tego typu zajęcia e-learning będą coraz częściej zastępowały tradycyjne kursy.
 

„Lubię pracować w sieci, bo wielu moich studentów wraca po latach już jako dorośli, a korzystanie z Internetu jest dużą wygodą dla osób, które pracują na cały etat” - mówi Gibson. "Myślę, że powinno być oferowanych więcej kursów internetowych. Żyjemy w społeczeństwie technologicznym i wiele osób uwielbia uczyć się z domu." W czasie, kiedy studenci nie tracą czasu na dojazd na uczelnię, muszą wykonać tyle samo pracy online, jak gdyby znajdowali się w tradycyjnej klasie.

Paliwo a kursy internetowe

„Kiedy ceny paliwa sięgają już 4 dolarów za galon, a czesne jest tak niskie, oczekujemy, że nawet większa liczba studentów zapisze się na nasze kursy na odległość” - mówi dyrektor eLearningu BCC Martin Hoffman. "Studenci mogą w ten sposób uzupełnić swoje wykształcenie w takich dziedzinach jak sztuka, nauka oraz psychologia."

Podczas gdy oferowanych jest wiele obowiązkowych zajęć, są również fakultety takie jak np. kino amerykańskie. W czasie ostatniego semestru jesiennego, college oferował 71 zajęć online. Tej jesieni będzie wprowadzał ich aż 114 i, jak mówi Hoffman, ta liczba może się zwiększyć, w zależności od zapotrzebowania studentów. „Wiemy, że i tak liczba będzie rosła. Ceny za paliwo tylko napędzają koniunkturę” - zauważa Hoffman. „Wspaniałą sprawą jeżeli chodzi o edukację online jest to, że jeżeli jakaś sekcja się zapełnia, a mamy wykwalifikowanego wykładowcę oraz studentów chętnych do nauki, po prostu otwieramy kolejny kurs.”

20 lat kształcenia na odległość

Burlington County College zaoferował pierwszy kurs na odległość w 1978 roku. Zajęcia były nadawane za pomocą stacji radiowej i dostarczane na dyskietkach. Uczelnia po raz pierwszy zajęła się kursami internetowymi w 1996 roku oferując nawet mniej niż 5 zajęć – mówi Hoffman. Dodaje też, że wielu wojskowych uczęszcza na takie zajęcia, ponieważ szkoła jest w stanie zaoferować im w 5 tygodni kurs internetowy, który standardowo trwa 15 tygodni.

Gibson, która prowadzi dwa zajęcia z Socjologii 101 online zauważa, że często powstaje nieporozumienie na punkcie tego, że nauka w sieci wymaga mniej pracy. "Moi studenci są zobowiązani do brania udziału w zajęciach co tydzień" - mówi. "Daję im około 3–4 pytań do dyskusji za każdym razem i muszą odpowiedzieć na nie w określonym czasie”. Studenci mają też testy mierzone na czas, muszą oddawać prace pisemne i brać udział w dyskusjach prowadzonych w sieci. Mimo, że jak przyznaje Gibson, takie kursy nie są dla wszystkich, wielu z jej studentów lubi ten program. "Bardzo sobie cenię doświadczenie nauki online” - podkreśla wykładowczyni. ”I moi studenci również. Wiele osób 'poluje' na mnie próbując się zapisać na moje zajęcia." 

(Źródło: Melissa Hayes, Burlington County Times)

 

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

Robert Raczyński napisał/a komentarz do Natura matury
Miałem wrażenie, że dość jasno dałem do zrozumienia, że nie rozważam tu zasadności ani prawidłowości...
Mikołaj napisał/a komentarz do Natura matury
Trafne pokazuje to, że matura to nie tylko test wiedzy, ale rytuał przejścia, który ma sens tylko wt...
Ppp napisał/a komentarz do Natura matury
Maturę nalezy ZLIKWIDOWAĆ, ponieważ jest niesprawiedliwym egzaminem, którego można PRZYPADKOWO nie z...
Zapisałem dziecko na karate kontaktowe przez takich własnie małych gnojków by sam umiał się bronić
Nauczyciel napisał/a komentarz do Jeszcze większa automatyzacja pracy twórczej
Są też aplikacje które skutecznie potrafią wykrywać czy dany tekst został napisany przez AI czy nie ...
Kajtek napisał/a komentarz do Po co jest szkoła?
Szkoły niczego nas nie uczą oprócz polskiego oraz matematyki nic więcej nie jest nam potrzebne a nau...
Ludzie nie umieją słuchać bo są skupieni na sobie, na swoim ja. Do tego dochodzą narcystyczne wzorce...
Rafał Kapica napisał/a komentarz do Szkolna klasa - dobre miejsce do współpracy
tak tablice są bardzo dobrym rozwiązaniem - polecam

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie