Nauka dla Ciebie – zaprojektuj pomoc edukacyjną!

fot. CN Kopernik

Narzędzia
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Rozpoczął się nabór szkół do konkursu Nauka dla Ciebie, organizowanego przez Centrum Nauki Kopernik. Na laureatów (nauczycieli, uczniów i szkołę) czekają cenne nagrody. Tradycyjnie już tematem konkursu jest zaprojektowanie pomocy naukowej przez zespół złożony z 4-5 uczniów szkoły podstawowej pod kierunkiem 2 nauczycieli.

Na stronie Centrum Nauki Kopernik - dyrektorzy szkół, nauczyciele, jak i uczniowie znajdą wszystkie potrzebne informacje oraz formularz do zgłoszenia szkoły do konkursu Nauka dla Ciebie. Zgłoszenia można przesyłać do 27 lutego.

Aby wziąć udział w konkursie, należy zorganizować drużynę składającą się z dwójki nauczycieli oraz 4–5 uczniów szkoły podstawowej. Następnie nauczyciele wraz z uczniami tworzą razem pomysł na pomoc edukacyjną nawiązującą do przedmiotów przyrodniczych.

W formularzu konkursowym należy przedstawić autorski pomysł na pomoc edukacyjną, którą można by wykorzystać na lekcjach przedmiotów przyrodniczych. Wymyślając projekt, warto wyjść naprzeciw problemom, z jakimi stykamy się na co dzień w najbliższym otoczeniu – w klasie, szkole czy lokalnej społeczności. Na jakie pytania odpowie Wasza pomoc edukacyjna? Jaką kwestię rozwiąże? Czym będzie się cechować i na czym będzie polegać jej działanie?

Po I etapie 12 drużyn szkolnych zostanie zaproszonych na warsztaty prowadzone przez ekspertów Centrum Nauki Kopernik. Podczas warsztatów zespoły otrzymają jak najwięcej wiedzy praktycznej i inspiracji przydatnych w trakcie realizacji prac konkursowych. Następnie już samodzielnie w zespołach, pomysły zostaną dopracowane i powstanie film prezentujący wymyśloną i skonstruowaną pomoc edukacyjną, który „powalczy” o zwycięstwo w konkursie.

Więcej o programie „Nauka dla Ciebie” na stronie www.kopernik.org.pl/nauka-dla-ciebie

***

Konkurs „Nauka dla Ciebie” jest realizowany i finansowany w ramach wspólnego Programu Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik pod nazwą Nauka dla Ciebie. Program Nauka dla Ciebie finansowany jest w ramach dotacji Ministra Edukacji i Nauki na podstawie umowy z dnia 6 marca 2020 r. Nr 1/CNK-NAUKOBUS/2020. W roku 2023 w ramach Programu Nauka dla Ciebie realizowane są działania „Naukobus”, „Planetobus”, „O matmo!” oraz 26. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik.

 

Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie