22. Piknik Naukowy – świat w ruchu

fot. domena publiczna - pixabay.com

Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Świat nigdy nie zamiera w bezruchu. Dokąd pędzi światło? Dlaczego Ziemia się trzęsie? Co jest szybsze: oko czy ręka? Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań będzie można znaleźć podczas 22. Pikniku Naukowego Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik, który odbędzie się w sobotę 9 czerwca na PGE Narodowym w Warszawie. Wstęp oczywiście wolny.

Nadchodzący Piknik Naukowy poświęcony będzie zagadnieniu ruchu i wszystkiemu co z nim związane. Podczas tegorocznej imprezy na PGE Narodowym czeka na nas wiele niesamowitych pokazów i eksperymentów.

Z pomocą technologii VR sprawdzimy, jak poruszał się Wszechświat chwilę po Wielkim Wybuchu. Przyjrzymy się powierzchni Ziemi i zobaczymy, jak przemieszczają się i zderzają ze sobą płyty tektoniczne. Dowiemy się, jaki kształt miały kiedyś kontynenty, w jaki sposób się przemieszczały i jak przeobrażały na skutek tych wędrówek. Przeniesiemy się również na Czerwoną Planetę gdzie będziemy mogli spróbować swoich sił za sterami marsjańskiego łazika.

Dowiemy się też więcej o sobie samych. Jak dokładnie funkcjonują nasze stawy? Czy ruch może wpływać na mowę i słuch? O tym jak działają serotonina i endorfina przekonamy się podczas sesji treningowej w wirtualnej rzeczywistości.

Dzięki najnowocześniejszym technologiom będziemy mogli zobaczyć ile zjawisk dookoła nas jest nieuchwytnych dla ludzkiego oka. Podczas Pikniku odwiedzimy wirtualnie Europejski Ośrodek Badań Jądrowych CERN. Sprawdzimy też jak wyglądają fale akustyczne i w jaki sposób się poruszają.

W największej w Europie popularnonaukowej imprezie plenerowej weźmie udział ponad 150 instytucji z kraju i zagranicy – wśród nich znajdą się stanowiska Centrum Nauki Kopernik oraz Polskiego Radia, z których będą nadawane audycje „na żywo”. Będzie można również spotkać i porozmawiać z wieloma radiowymi gwiazdami. W namiotach lub specjalnych stanowiskach zobaczymy niemal 800 pokazów, które w widowiskowy sposób wytłumaczą zjawiska z zakresu wielu dziedzin nauki. Gwarantujemy mnóstwo atrakcji dla wszystkich – bez względu na wiek, płeć czy zainteresowania.

22. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik – 9 czerwca 2018 r. w godz. 11.00-20.00 na PGE Narodowym w Warszawie. Więcej informacji: pikniknaukowy.pl.

***

Piknik Naukowy jest największą w Europie imprezą plenerową o tematyce naukowej, organizowaną przez Polskie Radio i Centrum Nauki Kopernik. Celem przedsięwzięcia jest upowszechnianie wiedzy z różnych dyscyplin naukowych poprzez spektakularne eksperymenty i doświadczenia. Piknik Naukowy jest wydarzeniem unikatowym na skalę globalną, przyciąga wielu zagranicznych gości i stanowi wzór do naśladowania, a swoje Pikniki organizują Ukraina, Gruzja, Chorwacja, Rosja i Litwa. Partnerem strategicznym Pikniku Naukowego jest PGE Narodowy w Warszawie.

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

Ppp napisał/a komentarz do Natura matury
Maturę nalezy ZLIKWIDOWAĆ, ponieważ jest niesprawiedliwym egzaminem, którego można PRZYPADKOWO nie z...
Zapisałem dziecko na karate kontaktowe przez takich własnie małych gnojków by sam umiał się bronić
Nauczyciel napisał/a komentarz do Jeszcze większa automatyzacja pracy twórczej
Są też aplikacje które skutecznie potrafią wykrywać czy dany tekst został napisany przez AI czy nie ...
Kajtek napisał/a komentarz do Po co jest szkoła?
Szkoły niczego nas nie uczą oprócz polskiego oraz matematyki nic więcej nie jest nam potrzebne a nau...
Ludzie nie umieją słuchać bo są skupieni na sobie, na swoim ja. Do tego dochodzą narcystyczne wzorce...
Rafał Kapica napisał/a komentarz do Szkolna klasa - dobre miejsce do współpracy
tak tablice są bardzo dobrym rozwiązaniem - polecam
Jan Soliwoda napisał/a komentarz do Jeszcze większa automatyzacja pracy twórczej
Świetnie, nareszcie! Acz poprzez 'reductio ad absurdum' niestety (starożytnym wystarczyło że wyobraz...
Ppp napisał/a komentarz do Jak książeczki uczą rozmawiać?
Mama opowiadała mi, że zacząłem mówić bardzo późno, ale jak już zacząłem - od razu pełnymi zdaniami,...

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie