Dzień Pustej Klasy 2016

fot. Fotolia.com

Narzędzia
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Uwaga, wychodzimy ze szkół! 17 czerwca br. obchodzimy Dzień Pustej Klasy! Zamiast uczyć się tego dnia w murach szkolnych zaplanujmy naukę w plenerze, w parku, lesie, na łące, nad stawem, jeziorem czy rzeką. Zobaczmy – dosłownie – co w trawie piszczy.

Pomysł, aby jednego dnia uczniowie porzucali swoje klasy na rzecz edukacji „na łonie natury” narodził się w 2012 roku w Wielkiej Brytanii (Empty Classroom Day). Również w Polsce cieszy się on coraz większą popularnością.

W tym roku, Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła" wraz z partnerami z Czech, Słowacji i Węgier, zaprasza do wspólnego świętowania tego wyjątkowego dnia – dnia, w którym dzieci i młodzież, wspólnie ze swoimi nauczycielami, porzucają naukę w klasie na rzecz nauki w przyrodzie.

„Zabierzcie swoje uczennice i uczniów na dwór: do parku, lasu, na łąkę, na pole na obrzeżach miasta, gdziekolwiek tam, gdzie będziecie mogli poczuć bliski kontakt z naturą. Niech bawią się, obserwują, dotykają, niech doświadczają przyrody wszystkimi zmysłami. Jako nauczyciele mają Państwo wspaniałą okazję, aby tego dnia stworzyć swoim uczennicom i uczniom przestrzeń do beztroskiego obcowania z przyrodą.” – namawiają organizatorzy obchodów Dnia Pustej Klasy w Polsce.

Na stronie http://emptyclassroomday.eu/pl/ można zgłosić szkołę, przedszkole, świetlicę do obchodów Dnia Pustej Klasy. Po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego organizatorzy wyślą książkę „W dziką stronę. Rozmowy o edukacji w przyrodzie”.

(Źródło: Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła")

 

Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie