Wyobraźnia rozwija, rozwijaj wyobraźnię

(C) Cartoon Network

Narzędzia
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Pobudzanie dziecięcej wyobraźni, rozwijanie kreatywności i twórczej odwagi – takie cele stawiają przed sobą organizatorzy projektu edukacyjnego „Studio Wyobraźni Cartoon Network”. Oprócz specjalnego konkursu dla dzieci, na stronie internetowej projektu dostępne są także dedykowane nauczycielom scenariusze lekcji na temat kreatywności i wyobraźni.

Z myślą o szkołach, w ramach projektu „Studio Wyobraźni Cartoon Network”, opracowano scenariusze lekcyjne dla nauczycieli. Materiały dostępne są na stronie imaginationstudios-konkurs.cartoonnetwork.pl i stanowić mają merytoryczne wsparcie dla nauczycieli podczas ich codziennej pracy z uczniami klas I-III i IV-VI szkół podstawowych. Wszystkie propozycje zawierają: treningi kreatywności, ćwiczenia rozwijające ekspresję oraz zestaw zadań przygotowujących uczniów do wykonania autorskiego, oryginalnego dzieła. 

Scenariusze Studia Wyobraźni Cartoon Network mogą być wykorzystywane na lekcjach wychowawczych, lekcjach z przedmiotów humanistycznych, a także jako element przygotowania uczniów do udziału w konkursach, przedstawieniach lub akademiach szkolnych.

Konkurs dla uczniów

Konkurs będący częścią projektu Studia Wyobraźni Cartoon Network skierowany jest do dzieci w wieku szkolnym 6 -14 lat. Organizowany jest w trzech kategoriach: rysunek, scenorys oraz animacja. Najlepsze prace zostaną wyróżnione atrakcyjnymi nagrodami, ale przede wszystkim zostaną zaprezentowane na antenie Cartoon Network. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 31 sierpnia 2016 r. Szczegóły dostępne na stronie konkursowej.

Natomiast na stronie akcji fani stacji mogą stworzyć m.in. własne animacje, rysunki i scenorysy, a następnie zgłosić je do konkursu Studia Wyobraźni. Strona zawiera również ciekawe narzędzia i informacje pozwalające zajrzeć za kulisy powstawania najpopularniejszych seriali Cartoon Network.

Zapraszamy nauczycieli do swobodnego korzystania z pakietu opracowanych materiałów edukacyjnych a uczniów do korzystania z platformy i do wzięcia udziału w konkursie.

Kreatywne warsztaty

W ramach Studia Wyobraźni zorganizowane zostaną specjalne warsztaty kreatywności, na których dzieci pod okiem ekspertów będą mogły nauczyć się poszczególnych etapów tworzenia i opracowania bajek. Warsztaty odbędą się 27 czerwca w Służewskim Domu Kultury w Warszawie w ramach akcji „Lato w mieście”. Szczegóły na stronie www.sdk.waw.pl. Tajniki powstawania animacji, scenorysów i rysunków przybliżą dzieciom artyści z Fundacji Atelier wpierającej rozwój twórczości artystycznej dzieci i młodzieży. W pierwszej połowie wakacji Studio Wyobraźni Cartoon Network zawita również nad polskie morze.

 

(Źródło: Cartoon Network, artykuł promocyjny)

 

Jesteśmy na facebooku

fb
Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie