„Cyfrowa Klasa” Mistrzów Kodowania w Sobótce

fot. Program Mistrzowie Kodowania firmy Samsung Electronics Polska

Narzędzia
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

3 września przed uczniami i nauczycielami Szkoły Podstawowej nr 1 w Sobótce otworzyły się drzwi „Cyfrowej Klasy” – nagrody w 2. edycji „Mistrzów Kodowania. Pokazowa lekcja rozpoczęła również oficjalnie nową edycję tego ogólnopolskiego programu edukacyjnego.

W wielkim otwarciu pracowni „Mistrzów Kodowania” wyposażonej w nowoczesne tablety wzięli udział organizatorzy programu, przedstawiciele Samsung Electronics Polska, nauczyciele, uczniowie i dyrekcja szkoły oraz przedstawiciele władz lokalnych i zaproszeni goście.

Najważniejszym punktem programu była lekcja otwarta, podczas której młodzi adepci kodowania pokazali, czego i jak można się uczyć w „Cyfrowej Klasie”.

Na pierwsze zajęcia w nowej sali uczniowie i nauczyciele czekali całe wakacje. O wyróżnieniu dowiedzieli się jeszcze 1 czerwca podczas finału „Mistrzów Kodowania” na Stadionie Narodowym w Warszawie. To wtedy okazało się, że kreatywność pani Bożeny Olichwer-Ostrowskiej, nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Sobótce, oraz jej uczniów zostały wyróżnione spośród 630 zespołów z innych polskich szkół oraz bibliotek i domów kultury.

Pracownia w Sobótce to już szesnasta „Cyfrowa Klasa” otwarta przez Samsung Electronics Polska. Będzie ona służyć uczniom do nauki programowania i, jak wskazują doświadczenia pani Bożeny Olichwer-Ostrowskiej, nie tylko. Zajęcia organizowane przez nauczycielkę w 2. edycji „Mistrzów Kodowania” wyróżniały się nieszablonowym wykorzystaniem elementów kodowania m.in. podczas zajęć muzycznych i teatralnych. Taki sposób prowadzenia lekcji doskonale sprawdzał się w pracy z uczniami klas I–III.

Szkoła Podstawowa nr 1 w Sobótce bierze również udział w tegorocznej edycji „Mistrzów Kodowania” – rekordowej pod względem liczby zgłoszonych szkół. Przez najbliższe miesiące tajniki programowania będzie poznawać 3 000 nauczycieli i 100 000 uczniów z 1 200 szkół.

fot. (C) Mistrzowie Kodowania

O programie „Mistrzowie Kodowania”

„Mistrzowie Kodowania”, flagowy program edukacyjny firmy Samsung Electronics Polska, który realizowany jest we współpracy ze szkołami podstawowymi, gimnazjalnymi i ponadgimnazjalnymi, ma na celu rozwijanie nowoczesnego systemu edukacji w Polsce. Opiera się na lekcjach programowania m.in. w intuicyjnym języku Scratch, który dzięki obrazkowemu interfejsowi jest idealny dla młodszych dzieci. Do tej pory umiejętności programistyczne pod okiem ponad 1300 nauczycieli rozwinęło blisko 50 000 dzieci z 630 szkół w całej Polsce, a wraz z kolejną edycją liczby te wzrosną do około 3000 nauczycieli i 100 000 uczniów z 1200 szkół. Więcej na stronie: http://mistrzowiekodowania.pl/.

Materiał przygotowany w ramach współpracy partnerskiej pomiędzy Edunews.pl oraz programem Mistrzowie Kodowania firmy Samsung Electronics Polska

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie