Nowocześnie o patriotyzmie: konkurs Kto Ty jesteś? Historyjki o historii

Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Nauczanie to nie tylko przekazywanie wychowankom wiedzy naukowej i próba zaszczepienia w młodzieży miłości do poznawania świata, ale też czynny udział w kształtowaniu postaw i osobowości dzieci. Wpływ ten jest widoczny zwłaszcza na poziomie szkoły podstawowej, kiedy uczeń często po raz pierwszy ma okazję zetknąć się z treściami, które z czasem staną się bazą dla jego dorosłego światopoglądu.fot. Instytut Lecha Wałęsy

Wychodząc naprzeciw potrzebom wszystkich tych, którzy wierzą, że nowoczesny patriotyzm i duma z historii własnego kraju są ideami wartymi zaszczepienia w młodym pokoleniu, organizatorzy kampanii Mam Gen Wolności przygotowali nową publikację Kto ty jesteś? Historyjki o historii. Dodatkowo, aby zachęcić dzieci do aktywnej pracy z naszymi materiałami, organizujemy konkurs dla uczniów szkół podstawowych z atrakcyjnymi nagrodami – do wygrania m.in. tablet Samsung Galaxy Tab i cyfrowe aparaty fotograficzne.

Historyjki o historii: bohaterskie czyny naszych dziadków to przede wszystkim pięknie ilustrowany zbiór autorskich opowiadań w sposób przystępny dla dziecka szkolnego przedstawiający wydarzenia i symbole ważne dla Polski. Historyjki te można czytać podczas zajęć edukacyjnych – krótkie i zwięzłe idealnie sprawdzą się jako wprowadzenie do lekcji historii czy zajęć z wychowawcą. Duży, czytelny druk sprawia też, że Historyjki o historii nadają się do ćwiczenia umiejętności czytania, a dzięki kolorowym ilustracjom Anny Błaszczyk aż chce się odkrywać każdą kolejną stronę.

Do zbioru opowiadań dołączony jest audiobook, nowoczesna pomoc edukacyjna, dzięki której urozmaicić można zajęcia z młodzieżą. Bohaterowie Historyjek o historii przemawiają głosami lubianych aktorów – Cezarego Żaka, Krystyny Jandy, Krzysztofa Kowalewskiego i wielu innych znanych osób, które swoim udziałem wsparły akcję promowania patriotyzmu poprzez zabawę.

Chcąc zachęcić dzieci także do aktywnego zainteresowania omawianymi zagadnieniami, dodatkowo przygotowaliśmy tematyczną kolorowankę z zagadkami, pomagającą utrwalić lekcję i powiązać zdobywanie wiedzy o Polsce z przyjemnym doświadczeniem zabawy. Również w podobnym celu Instytut Lecha Wałęsy organizuje konkurs Kto Ty jesteś? Historyjki o historii związany bezpośrednio z publikacją.

W konkursie może wziąć udział każdy uczeń szkoły podstawowej. Wystarczy, że stworzy plakat lub napisze własną historyjkę inspirowaną jedną z Historyjek o historii i prześle swój projekt na adres Instytutu Lecha Wałęsy do 30 września 2013 r. Pakiety, na podstawie treści których należy stworzyć prace konkursowe, dostępne są w całej Polsce w sklepach partnera akcji, sieci marketów Biedronka. Zachęcamy do jak najszybszego zainteresowania się publikacją i konkursem – 100 pierwszym uczestnikom gwarantujemy upominki książkowe.

Wszystkie potrzebne informacje oraz regulamin konkursy znajdą Państwo:

Zapraszamy do udziału w konkursie Kto Ty jesteś? Historyjki o historii.

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

Ppp napisał/a komentarz do Jak książeczki uczą rozmawiać?
Mama opowiadała mi, że zacząłem mówić bardzo późno, ale jak już zacząłem - od razu pełnymi zdaniami,...
Przerażająca wizja. Z jednej strony trzeba gonić za technologią która rozwija świat, z drugiej stron...
Stanisław Czachorowski napisał/a komentarz do Wykład w czasach postpiśmienności, czyli szukanie drogi we mgle
Tak, najważniejszy jest tok rozumowania, opowieść o wiedzy i dochodzeniu do wniosków, odkryć. To się...
Wykładam matematykę i staram się postępować na przekór pewnego określenia czym jest wykład: to trans...
Stanisław Czachorowski napisał/a komentarz do Wykłady w stylu programów popularnonaukowych?
Zawsze najważniejszym jest mieć coś do powiedzenia. Interesującego, ważnego, wartościowego. Dobrze j...
Jak widzę, odniósł się Pan do mojego komentarza, więc odpowiem.Programy B. Wołoszańskiego były różne...
Pani Anno, to co zamierzam napisać dotyczy zarówno psychologów szkolnych jak i pedagogów. I jedni i...
Drodzy Państwo, czy głupotę można nazywać po imieniu? Czy głupota ministra jest głupotą szkodliwą? C...

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie