Nowocześnie o patriotyzmie: konkurs Kto Ty jesteś? Historyjki o historii

Narzędzia
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Nauczanie to nie tylko przekazywanie wychowankom wiedzy naukowej i próba zaszczepienia w młodzieży miłości do poznawania świata, ale też czynny udział w kształtowaniu postaw i osobowości dzieci. Wpływ ten jest widoczny zwłaszcza na poziomie szkoły podstawowej, kiedy uczeń często po raz pierwszy ma okazję zetknąć się z treściami, które z czasem staną się bazą dla jego dorosłego światopoglądu.fot. Instytut Lecha Wałęsy

Wychodząc naprzeciw potrzebom wszystkich tych, którzy wierzą, że nowoczesny patriotyzm i duma z historii własnego kraju są ideami wartymi zaszczepienia w młodym pokoleniu, organizatorzy kampanii Mam Gen Wolności przygotowali nową publikację Kto ty jesteś? Historyjki o historii. Dodatkowo, aby zachęcić dzieci do aktywnej pracy z naszymi materiałami, organizujemy konkurs dla uczniów szkół podstawowych z atrakcyjnymi nagrodami – do wygrania m.in. tablet Samsung Galaxy Tab i cyfrowe aparaty fotograficzne.

Historyjki o historii: bohaterskie czyny naszych dziadków to przede wszystkim pięknie ilustrowany zbiór autorskich opowiadań w sposób przystępny dla dziecka szkolnego przedstawiający wydarzenia i symbole ważne dla Polski. Historyjki te można czytać podczas zajęć edukacyjnych – krótkie i zwięzłe idealnie sprawdzą się jako wprowadzenie do lekcji historii czy zajęć z wychowawcą. Duży, czytelny druk sprawia też, że Historyjki o historii nadają się do ćwiczenia umiejętności czytania, a dzięki kolorowym ilustracjom Anny Błaszczyk aż chce się odkrywać każdą kolejną stronę.

Do zbioru opowiadań dołączony jest audiobook, nowoczesna pomoc edukacyjna, dzięki której urozmaicić można zajęcia z młodzieżą. Bohaterowie Historyjek o historii przemawiają głosami lubianych aktorów – Cezarego Żaka, Krystyny Jandy, Krzysztofa Kowalewskiego i wielu innych znanych osób, które swoim udziałem wsparły akcję promowania patriotyzmu poprzez zabawę.

Chcąc zachęcić dzieci także do aktywnego zainteresowania omawianymi zagadnieniami, dodatkowo przygotowaliśmy tematyczną kolorowankę z zagadkami, pomagającą utrwalić lekcję i powiązać zdobywanie wiedzy o Polsce z przyjemnym doświadczeniem zabawy. Również w podobnym celu Instytut Lecha Wałęsy organizuje konkurs Kto Ty jesteś? Historyjki o historii związany bezpośrednio z publikacją.

W konkursie może wziąć udział każdy uczeń szkoły podstawowej. Wystarczy, że stworzy plakat lub napisze własną historyjkę inspirowaną jedną z Historyjek o historii i prześle swój projekt na adres Instytutu Lecha Wałęsy do 30 września 2013 r. Pakiety, na podstawie treści których należy stworzyć prace konkursowe, dostępne są w całej Polsce w sklepach partnera akcji, sieci marketów Biedronka. Zachęcamy do jak najszybszego zainteresowania się publikacją i konkursem – 100 pierwszym uczestnikom gwarantujemy upominki książkowe.

Wszystkie potrzebne informacje oraz regulamin konkursy znajdą Państwo:

Zapraszamy do udziału w konkursie Kto Ty jesteś? Historyjki o historii.

Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie