Dobre stypendia pomogą zdobyć dobrych pracowników

Narzędzia
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Firmy w Polsce coraz częściej prowadzą atrakcyjne programy stypendialne lub stażowo-stypendialne. Bywa, że programy te umożliwiają przedsiębiorstwom pozyskanie cennego kapitału intelektualnego. Również wiele samorządów i organizacji pozarządowych, chcąc wesprzeć lokalną społeczność, realizuje programy stypendialne. Uczelnie wyższe coraz liczniej dostrzegają w programach stypendialnych szansę na przyciągnięcie najzdolniejszych studentów.photo: sxc.hu

Organizowany w tym roku po raz trzeci Konkurs „Dobre Stypendia” ma na celu wyróżnienie najlepiej prowadzonych programów stypendialnych i docenienie ich znaczenia w ułatwianiu dostępu do kształcenia i rozwoju oraz promocję idei stypendiów.

W pierwszych dwóch edycjach Konkursu tytuł „Dobre Stypendium” otrzymały między innymi program stypendialny „Młodzi w Łodzi” Urzędu Miasta Łodzi, program dla młodych skoczków narciarskich „Lotos Cup-Szukamy Następców Mistrza”, program stypendialny „Talenty 3D” Wyższej Szkoły Biznesu National-Louis University w Nowym Sączu, Program Stypendiów Fundacji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Program Gminy Nysa „Tylko w Nysie za darmo studiujesz, za darmo mieszkasz”, program Nidzickiego Funduszu Lokalnego i Biłgorajskiego Funduszu Lokalnego, czy Stowarzyszenia na Rzecz Środowiska Wiejskiego.

W Konkursie „Dobre Stypendia” mogą wziąć udział fundacje i stowarzyszenia, uczelnie wyższe, samorządy, firmy oraz fundacje utworzone przez firmy, które realizują programy stypendialne lub współpracują przy realizacji programów stypendialnych.

Organizatorem Konkursu „Dobre Stypendia 2012” jest Fundacja Dobra Sieć w partnerstwie z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności.

Ogłoszenie wyników Konkursu oraz wręczenie nagród laureatom i wyróżnionym nastąpi podczas organizowanej cyklicznie przez Fundację Dobra Sieć i Polsko-Amerykańską Fundację Wolności konferencji o tematyce stypendialnej, która odbędzie się w Warszawie w listopadzie 2012 r.

Więcej szczegółów na temat Konkursu znajduje się stronie www.mojestypendium.pl. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 17 września 2012 r.

Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie