Dobre stypendia pomogą zdobyć dobrych pracowników

Narzędzia
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Firmy w Polsce coraz częściej prowadzą atrakcyjne programy stypendialne lub stażowo-stypendialne. Bywa, że programy te umożliwiają przedsiębiorstwom pozyskanie cennego kapitału intelektualnego. Również wiele samorządów i organizacji pozarządowych, chcąc wesprzeć lokalną społeczność, realizuje programy stypendialne. Uczelnie wyższe coraz liczniej dostrzegają w programach stypendialnych szansę na przyciągnięcie najzdolniejszych studentów.photo: sxc.hu

Organizowany w tym roku po raz trzeci Konkurs „Dobre Stypendia” ma na celu wyróżnienie najlepiej prowadzonych programów stypendialnych i docenienie ich znaczenia w ułatwianiu dostępu do kształcenia i rozwoju oraz promocję idei stypendiów.

W pierwszych dwóch edycjach Konkursu tytuł „Dobre Stypendium” otrzymały między innymi program stypendialny „Młodzi w Łodzi” Urzędu Miasta Łodzi, program dla młodych skoczków narciarskich „Lotos Cup-Szukamy Następców Mistrza”, program stypendialny „Talenty 3D” Wyższej Szkoły Biznesu National-Louis University w Nowym Sączu, Program Stypendiów Fundacji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Program Gminy Nysa „Tylko w Nysie za darmo studiujesz, za darmo mieszkasz”, program Nidzickiego Funduszu Lokalnego i Biłgorajskiego Funduszu Lokalnego, czy Stowarzyszenia na Rzecz Środowiska Wiejskiego.

W Konkursie „Dobre Stypendia” mogą wziąć udział fundacje i stowarzyszenia, uczelnie wyższe, samorządy, firmy oraz fundacje utworzone przez firmy, które realizują programy stypendialne lub współpracują przy realizacji programów stypendialnych.

Organizatorem Konkursu „Dobre Stypendia 2012” jest Fundacja Dobra Sieć w partnerstwie z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności.

Ogłoszenie wyników Konkursu oraz wręczenie nagród laureatom i wyróżnionym nastąpi podczas organizowanej cyklicznie przez Fundację Dobra Sieć i Polsko-Amerykańską Fundację Wolności konferencji o tematyce stypendialnej, która odbędzie się w Warszawie w listopadzie 2012 r.

Więcej szczegółów na temat Konkursu znajduje się stronie www.mojestypendium.pl. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 17 września 2012 r.

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie