"Nakręcona ekonomia" wspiera naukę przedsiębiorczości

Narzędzia
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times
projekty edukacyjneSerwis MillionYou zaprasza do wzięcia udziału w nowym konkursie edukacyjnym z zakresu przedsiębiorczości pod hasłem „Nakręcona ekonomia”. By wygrać cenne nagrody o łącznej puli 52 tysięcy złotych, należy połączyć siły nauczycielskie i uczniowskie i przygotować edukacyjny materiał. Konkurs dofinansowany został ze środków Narodowego Banku Polskiego.
 
Przedmiotem projektu jest akcja edukacji przedsiębiorczości, w ramach której nauczyciele otrzymają scenariusze lekcji oraz multimedialne oprogramowanie edukacyjne „Lekcja ekonomii”, służące do przeprowadzenia zajęć z czterech tematów: gospodarstwa domowego, działalności gospodarczej, pieniądza i banków oraz rynku pracy. Program ten będzie przekazany nieodpłatnie do wszystkich szkół, które zarejestrują się do akcji – w tym celu należy najpierw wysłać e-mail na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Konkursowym  zadaniem uczniów będzie stworzenie krótkiego filmiku, który w treści nawiązywałby do przeprowadzonej lekcji, byłby swoistym komentarzem do zagadnień z zakresu edukacji ekonomicznej i finansowej, z którymi uczniowie zapoznali się dzięki oprogramowaniu „Lekcja ekonomii”. Hasła, do których mają się odnosić uczniowskie prace, będą zamieszczone – wraz ze regulaminem konkursu – na portalu MillionYou. Film może mieć formę:  video-dokumentu z lekcji, wywiadu, inscenizacji, krótkiej fabuły – wszystko zależy od inwencji twórców.

Zachęcamy więc wszystkich nauczycieli, chcących wziąć udział w projekcie, by za pomocą najlepiej przygotowanej, najciekawiej zrealizowanej lekcji z obszaru ekonomii zainspirowali uczniów do stworzenia interesujących merytorycznie i wizualnie filmów. A uczniów dopingujemy do sięgnięcia po kamery, aparaty cyfrowe lub komórki i powalczenie o 6 tysięcy złotych za pierwsze, 5 tysięcy za drugie lub 4 tysięcy za trzecie miejsce. W konkursie wygrywają również nauczyciele oraz szkoła nagrodzonego ucznia, otrzymując odpowiednio po 5 500 zł za pierwsze, 4 000 zł za drugie i 3 000 zł za trzecie miejsce. Jury wyłoni także 12 wyróżnionych prac po 1000 zł.

W ramach serwisu MillionYou.com powstała specjalna strona dedykowana konkursowi. W MillionYou będzie można obejrzeć w wersji online pakiet „Lekcja ekonomii” oraz pobrać scenariusze zajęć.
 
projekty edukacyjne
 
Filmy stworzone przez uczniów będą oceniane przez Jury, w którego skład wejdzie niezależny ekspert z zakresu przedsiębiorczości, przedstawiciele NBP czuwający nad merytoryczną stroną prac oraz  MillionYou, zwracający uwagę na jakość formalną. Filmy umieszczone w Internecie będzie można komentować.

Efektem konkursu będzie powstanie atrakcyjnego materiału multimedialnego o charakterze edukacyjnym, wykorzystującym nowoczesne formy prezentacji, będącego przedstawieniem autorskich wizji uczniów na tematy ekonomiczne i finansowe. W ten sposób uczniowie, jak i nauczyciele, nie tylko posiądą wiedzę ekonomiczną, ale również poznają nowe atrakcyjne formy prowadzenia zajęć lekcyjnych i pogłębiania wiedzy poprzez twórczą pracę.
 
Projekt dofinansowany ze środków Narodowego Banku Polskiego.
 
 
Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie