Dobre pomysły na zajęcia z języka polskiego

(C) Edunews.pl

Narzędzia
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Nauczyciele języka polskiego mają szerokie możliwości dla prowadzenia zajęć w sposób nieszablonowy. Pracują z dziełami kultury, które - mając dobry pomysł i odpowiednio dobrane narzędzia technologiczne - można pokazać i interpretować na rozmaite sposoby, w każdej klasie nieco inaczej.

„W każdym przedmiocie dochodzimy do momentu powtórki materiału. Te powtórzenia wcale nie muszą być nudne. To tylko od nas zależy, w jaki sposób podejdziemy do materiału” – mówiła podczas konferencji INSPIR@CJE 2016 (30.06-1.07.2016) Joanna Krzemińska z Liceum i Gimnazjum „Mikron” w Łodzi, członkini Superbelfrów. „Pokażmy, że nauka może być prawdziwą frajdą”.

Zazwyczaj wyzwaniem są też lektury. I tu także możemy zaskoczyć niekonwencjonalnym podejściem. Pozwólmy zabrać się do świata młodych. Przyjrzyjmy się znanym tekstom okiem uczniów.

Zobaczmy, jakimi pomysłami podzieliła się Joanna Krzemińska z uczestnikami konferencji. Jej nieszablonowe podejście do języka polskiego może stanowić także inspirację dla nauczycieli języków obcych.

***

Organizatorami konferencji INSPIR@CJE 2016 są firma Think Global, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Wiedzy THINK! oraz Edunews.pl.

Partnerem merytorycznym jest społeczność nauczycieli grupy Superbelfrzy RP.

Partnerami konferencji są: Fundacja Orange, Squla, Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji oraz Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń.

Partnerem globalnym konferencji jest Kulczyk Foundation.

Media partnerskie to Głos Nauczycielski, kwartalnik Wokół Szkoły oraz pismo Pieniądze są Dla Szkoły.

 

(Notka o autorze: Marcin Polak jest twórcą i redaktorem naczelnym Edunews.pl, zajmuje się edukacją i komunikacją społeczną, realizując projekty społeczne i komercyjne o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Jest również członkiem grupy Superbelfrzy RP).

 

Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie