Informator maturzysty w telefonie

Narzędzia
Typografia
 • Smaller Small Medium Big Bigger
 • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Studio Mobilne Perspektywy udostępniło uczniom mobilną wersję najnowszej edycji Informatora dla Maturzystów 2013. Aplikację można bezpłatnie pobrać w Google Play na urządzenia z systemem Android. To znak czasów. Dobrze znany, niemiłosiernie gruby, ciężki papierowy informator trafi do najlepszej części cyfrowego świata – podręcznych aplikacji, które wszędzie towarzyszą uczniom szkół ponadgimnazjalnych. Czyli tu, gdzie jest jego miejsce.(C) Perspektywy

Mobilny Informator dla Maturzystów 2013 to pierwsza na polskim rynku tego typu aplikacja, która zawiera w sobie pełny pakiet informacji umożliwiających Maturzystom dokonanie właściwego wyboru uczelni i studiów – kompletną bazę kierunków, wszystkich polskich uczelni i prowadzonych przez nie w nadchodzącym roku akademickim 2013/2014 studiów pierwszego stopnia i jednolitych magisterskich (łącznie 5715 programów), wraz z obowiązującymi zasadami przyjęć. 

Całość uzupełniona jest o zestaw artykułów poradniczych podzielony na trzy działy: „Wybieram studia”, „Jak dostać się na studia” i „Jak przeżyć pierwszy rok”.

Informator dostępny jest na platformie Google Play oraz pod adresem: www.perspektywy.pl/android

Aplikacja działa pod kontrolą systemu Android w wersji od 2.1 wzwyż i nie wymaga połączenia z Internetem.

(C) Perspektywy„Mobilny Informator stworzyliśmy, żeby pomóc młodym ludziom dobrze wybrać dalszą ścieżkę życiową. Aplikację zaprojektowaliśmy w taki sposób, żeby korzystanie z niej było prostym i intuicyjnym, wręcz przyjemnym doświadczeniem. Duży nacisk położyliśmy na kwestię dostępności i wydajności. Udało nam się stworzyć aplikację, która – pomimo zawartej w niej naprawdę dużej bazy danych – działa sprawnie również na starszych urządzeniach. Dużym atutem jest także to, że do działania nie wymaga połączenia z Internetem. Instalujesz raz – korzystasz gdzie chcesz i kiedy chcesz!” – mówi Przemysław Siwiński, Dyrektor ds. Informatyki w Perspektywach.

Gratulujemy pomysłu. Wydaje się, że w obszarze edukacji jest jeszcze wiele miejsca na podobne innowacje i udogodnienia dla uczniów i studentów. Czekamy też na wersję dla iOS.

 

(Źródło: Perspektywy)

(Notka o autorze: Marcin Polak jest twórcą i redaktorem naczelnym Edunews.pl, zajmuje się edukacją i komunikacją społeczną, realizując projekty społeczne i komercyjne o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym)


Edunews.pl oferuje cotygodniowy, bezpłatny (zawsze) serwis wiadomości ze świata edukacji. Zapisz się:
captcha 
I agree with the Regulamin

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

 • Written by Joanna
  Szacun! Wspaniałe, merytoryczne i rzeczowe, a przy tym obiektywne przedstawienie i wyjaśnienie probl...
 • Written by Maciej
  Artykuł traktuje o pracy nauczyciela z podręcznikiem, z gotowym podręcznikiem, a więc faktycznie jeg...
 • Written by Robert Raczyński
  Jak to najczęściej w szkolnej praktyce bywa, regułą jest, że nie ma reguły. Jakość podręczników, spo...
 • Written by Kinga
  ..."Pedagog z wykształcenia i powołania"... dokładnie tak !!!! Pani Małgosiu, wspaniały i mądry arty...
 • Written by Robert Raczyński
  Czytając lead miałem nadzieję na ciekawą refleksję nad wyciągniętym w nim wnioskiem, a otrzymałem ko...
 • Written by Yuyy
  Co za czasy. Ja też okaleczalam się i nie była to wina moich rodziców tylko rówieśników w szkole. Dz...

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie