Inspiracje wczesnoszkolne - konferencja

Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

edunews logo

 

KONFERENCJA INNOWACYJNYCH NAUCZYCIELI WCZESNOSZKOLNYCH

SZKOŁA PIERWSZA KLASA! - INSPIRACJE WCZESNOSZKOLNE

Warszawa, 28 lutego - 1 marca 2015 roku

***

DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ W KONFERENCJI - ZAPIS WIDEO WYSTĄPIEŃ SUKCESYWNIE DODAWANY W PROGRAMIE KONFERENCJI. Na jesieni będziemy mieć kolejną propozycję dla nauczycieli wczesnoszkolnych - prosimy śledzić rubrykę KALENDARZ WYDARZEŃ na stronie głównej Edunews.pl.

 

Konferencja była bardzo udana, o czym świadczą napływające do nas miłe słowa od jej uczestników:

"Niemal każdy referat coś wnosił, coś pokazywał. Wyszedłem z niej wyposażony w szeroki wachlarz ciekawych adresów do aplikacji, stron, które z pewnością będę chciał wykorzystać w pracy z moją klasą. Dziesiątki pomysłów, koncepcji kłębi się w głowie - niektóre już skrystalizowane i tylko czekające na realizację, niektóre jeszcze wymagające obróbki. Ale właśnie tak powinno być - takie spotkania powinny inspirować i według mnie "Inspiracje" inspirowały fenomenalnie. I za to serdecznie dziękuję (...)"

"Ciągle jestem pod wrażeniem wszystkiego, o czym usłyszałam podczas konferencji i ciągle mi się chce uczyć lepiej i ciekawiej. I za to SERDECZNIE DZIĘKUJĘ. Próbuję wcielać nowe pomysły w życie, chociaż w mojej pracy nie jest to łatwe (...)"

"Inspiracje, to wydarzenie godne swojej nazwy. Odwołania do różnych stron, blogi superbelfrów to źródło pomysłów do dalszej, ciekawszej pracy z dziećmi. W Internecie czytałam różne zdania na temat "Mistrzów Kodowania", podczas konferencji mogłam przekonać się, że warto włączyć się do zabawy w programowanie. Miałam wątpliwości, czy powinno się wprowadzać tablety do pracy z tak małymi dziećmi. Fragmenty lekcji oraz pokazanie tabletu jako narzędzia z piórnika przekonało mnie, że warto spróbować takiej metody pracy."

"Uczestniczyłam w bardzo wielu szkoleniach, zarówno dla nauczycieli z przedmiotów ogólnokształcących, jak i dla muzyków. Jednak na takiej konferencji byłam po raz pierwszy. Muszę przyznać, że wywarła ona na mnie ogromne wrażenie. Fajnie jest posłuchać i popatrzeć na ludzi, którzy pracują z pasją i jeszcze się nią dzielą z innymi, a wręcz nią zarażają! Zobaczyłam ciekawe metody aktywizujące, już niektóre z nich zastosowałam na swoich lekcjach(...)"

"Jestem zadowolona i nie żałuję, że poświęciłam dwa dni. Interesują mnie  "nowinki", a szczególnie zastosowanie TIK w edukacji wczesnoszkolnej. Bardzo cenię sobie wszelkie okazje do konfrontacji swojej pracy z tym, jak pracują inni nauczyciele, a ta konferencja dała mi taka możliwość. Ważne jest dla mnie potwierdzenie, że nie wpadłam w rutynę i jestem "na czasie" (...)"

"Inspiracje wczesnoszkolne były tak inspirujące, że nie było kiedy iść do toalety!"


O konferencji można również posłuchać i przeczytać: 

***

Witamy serdecznie! Zapraszamy do udziału w inspirującym wydarzeniu edukacyjnym, które jest zaprojektowane specjalnie pod potrzeby nauczycieli wczesnoszkolnych i edukatorów oraz działaczy organizacji edukacyjnych zajmujących się wczesnym etapem kształcenia.

Wyróżnikiem tej konferencji jest praktyczne podejście do problemów edukacji wczesnoszkolnej, proponowanie nowych i często nowatorskich rozwiązań stosowanych już przez nauczycieli w klasach 1-3 szkoły podstawowej, podpowiadanie, co się sprawdza, a co nie w odniesieniu do uczenia (się) małych dzieci. Celem tej konferencji jest debata o jakości kształcenia wczesnoszkolnego - koncentrujemy się na zagadnieniach praktycznych, które dla wielu nauczycieli w klasach 1-3 stanowią rzeczywiste wyzwania, a do wypowiedzi zapraszamy - niemal we wszystkich wystąpieniach - aktywnych edukatorów i nauczycieli, w tym także nauczycieli-konsultantów i nauczycieli akademickich, których wspólną cechą jest działanie na rzecz poprawy jakości edukacji wczesnoszkolnej. Nie jest to konferencja naukowców, lecz praktyków - jest to niepowtarzalne spotkanie edukacyjnych innowatorów, eduzmieniaczy i superbelfrów, wszystkich tych, którym na sercu leży dobre kształcenie najmłodszych uczniów.

Wczesnoszkolne Inspiracje (obok lipcowych INSPIR@CJI) to jedna z form debaty edukacyjnej, którą od wielu lat prowadzi redakcja portalu Edunews.pl. Wspólnie zastanawiamy się, co warto zmienić. Uważamy, że edukacja wczesnoszkolna w Polsce może być skutecznie poprawiana i modernizowana dzięki oddolnym inicjatywom, które rodzą się w szkole lub tuż obok szkoły, a które są realizowane przez osoby mające bliski, codzienny związek z edukacją i małymi dziećmi. Od jakości edukacji w klasach 1-3 zależy tak naprawdę bardzo dużo. Od tego, z jakim nastawieniem do uczenia się uczeń opuszcza klasę trzecią, zależy jak będzie uczył się w klasach 4-6 i później. Wczesny etap kształcenia wyposaża niejako uczniów w pewien podstawowy bagaż umiejętności i postaw, które będą mogły być rozwijane w następnych latach.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji!

Redakcja Edunews.pl, zespół Fundacji Think! oraz Think Global sp. z o.o.


***

Więcej informacji o konferencji:

PROGRAM KONFERENCJI 
(ORAZ NAGRANE WYSTĄPIENIA WIDEO Z KONFERENCJI) 

WARUNKI UCZESTNICTWA
TU TEŻ INFORMACJA O HOTELACH 

FORMULARZ ZGŁOSZENIA
ZAKOŃCZYLIŚMY REKRUTACJĘ - BRAK WOLNYCH MIEJSC
 

MAPA DLA UCZESTNIKÓW


ORGANIZATORZY:

        

PARTNER MERYTORYCZNY:

PARTNER STRATEGICZNY:

PARTNERZY INSTYTUCJONALNI:

frse logo_rgb_225              


PARTNERZY BIZNESOWI:

 

PARTNERZY MEDIALNI:


      

 

{jacomment off}

Jesteśmy na facebooku

fb

Ostatnie komentarze

Przerażająca wizja. Z jednej strony trzeba gonić za technologią która rozwija świat, z drugiej stron...
Stanisław Czachorowski napisał/a komentarz do Wykład w czasach postpiśmienności, czyli szukanie drogi we mgle
Tak, najważniejszy jest tok rozumowania, opowieść o wiedzy i dochodzeniu do wniosków, odkryć. To się...
Wykładam matematykę i staram się postępować na przekór pewnego określenia czym jest wykład: to trans...
Stanisław Czachorowski napisał/a komentarz do Wykłady w stylu programów popularnonaukowych?
Zawsze najważniejszym jest mieć coś do powiedzenia. Interesującego, ważnego, wartościowego. Dobrze j...
Jak widzę, odniósł się Pan do mojego komentarza, więc odpowiem.Programy B. Wołoszańskiego były różne...
Pani Anno, to co zamierzam napisać dotyczy zarówno psychologów szkolnych jak i pedagogów. I jedni i...
Drodzy Państwo, czy głupotę można nazywać po imieniu? Czy głupota ministra jest głupotą szkodliwą? C...
Jak się zadaje pytanie całej klasie to nie odpowiadają nieśmiali. Te rady są ok tylko dla tych, któr...

E-booki dla nauczycieli

Polecamy dwa e-booki dydaktyczne z serii Think!
Metoda Webquest - poradnik dla nauczycieli
Technologie są dla dzieci - e-poradnik dla nauczycieli wczesnoszkolnych z dziesiątkami podpowiedzi, jak używać technologii w klasie